Maria Murayama

Bł. Maria Murayama

Maria Murayama

Maria Murayama (ur. 1589; zm. 10 września 1622 na wzgórzu Nishizaka w Nagasaki w Japonii) − błogosławiona Kościoła katolickiego, japońska męczennica, ofiara prześladowań antykatolickich w Japonii.

Maria Murayama była krewną gubernatora Nagasaki, a jej mężem był Andrzej Murayama Tokuan syn wysokiego urzędnika rządowego w Nagasaki. Należała do Bractwa Różańcowego.

W Japonii w okresie Edo (XVII w.) doszło do prześladowań chrześcijan.

Za udzielanie schronienia katolickiemu misjonarzowi Franciszkowi Morales Sedeño aresztowano jej męża 15 marca 1619 r. i skonfiskowano cały majątek. Andrzeja Murayama Tokuan stracono w listopadzie 1619 r.

Marię Murayama ścięto z powodu wiary 10 września 1622 na wzgórzu Nishizaka w Nagasaki razem z wieloma innymi chrześcijanami.

Została beatyfikowana razem z mężem w grupie 205 męczenników japońskich przez Piusa IX w dniu 7 lipca 1867 (dokument datowany jest 7 maja 1867).

Dniem jej wspomnienia jest 10 września (w grupie 205 męczenników japońskich).

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Maria Murayama

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź