Maria Yoshida

Bł. Maria Yoshida

Maria Yoshida

Maria Yoshida (ur. w Miyako w Japonii; zm. 10 września 1622 na wzgórzu Nishizaka w Nagasaki) − błogosławiona Kościoła katolickiego, japońska męczennica, ofiara prześladowań antykatolickich w Japonii.

Jej mężem był Jan Yoshida Shōun. Maria Yoshida należała do Bractwa Różańcowego.

W Japonii w okresie Edo (XVII w.) doszło do prześladowań chrześcijan. W swoim domu Maria Yoshida wraz z mężem udzielała schronienia misjonarzom katolickim. Dnia 14 marca 1614
aresztowano tam dominikanina Alfonsa de Mena. Do więzienia trafił również jej mąż, który za ukrywanie misjonarzy został spalony żywcem w 1619. Maria Yoshida została ścięta z powodu wiary 10 września 1622 na wzgórzu Nishizaka w Nagasaki.

Została beatyfikowana razem z mężem w grupie 205 męczenników japońskich przez Piusa IX w dniu 7 lipca 1867 (dokument datowany jest 7 maja 1867)

Dniem jej wspomnienia jest 10 września (w grupie 205 męczenników japońskich).

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Maria Yoshida

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź