Tak mnie skrusz tekst

Tak mnie skrusz tekst

Tak mnie skrusz tekst

Artykuł: Tak mnie skrusz tekst – refleksja nad głębią skromnej pieśni

Pieśń „Tak mnie skrusz” to krótka, ale pełna emocji i refleksji modlitwa, skierowana bezpośrednio do Jezusa. Choć jej słów jest niewiele, niosą one ogromną głębię i oddają serce wierzącego, które pragnie całkowitej przemiany wewnętrznej.

Skruszenie i łamanie

Pieśń rozpoczyna się od dwóch prostych próśb: „Tak mnie skrusz, Tak mnie złam”. To wyznanie człowieka, który zdaje sobie sprawę ze swojej ludzkiej słabości i grzechu. Skruszenie jest procesem rozpoznania własnej niedoskonałości, a zarazem pragnieniem zmiany. Łamanie to symboliczne oddanie się w ręce Boga, by mógł on działać w naszym życiu, nawet jeśli będzie to wymagało od nas bólu i rezygnacji z pewnych nawyków czy pragnień.

Oczyszczenie przez ogień

Kolejne słowa „Tak mnie wypal Jezu” nawiązują do biblijnego obrazu oczyszczania złota przez ogień. Wierzacy chce, by cała nieczystość, wszystko to, co nie jest zgodne z Bożą wolą, zostało w nim spalone, by stać się czystym i wartościowym w oczach Boga.

Jedynie Ty

Zakończenie pieśni jest wyrazem pragnienia, by Bóg stał się najważniejszy w życiu wierzącego. „Byś został tylko Ty” to prośba o to, by w sercu człowieka nie było już miejsca na nic innego, tylko na Boga. To głębokie pragnienie bliskości z Panem, życia z Nim i dla Niego.

Podsumowując, pieśń „Tak mnie skrusz” to skromna, ale głęboka modlitwa, która oddaje ducha człowieka pragnącego pełnej jedności z Bogiem. To pieśń o przemianie, oczyszczeniu i pełnym oddaniu się w ręce Stwórcy. Warto po nią sięgać w chwilach poszukiwania bliskości z Bogiem, w chwilach refleksji nad własnym życiem i relacją z Panem.

Tekst Pieśni: Tak mnie skrusz

Tak mnie skrusz,
Tak mnie złam,

Tak mnie wypal Jezu

Byś został tylko Ty

Byś został tylko Ty

Jedynie Ty

Chwyty Tak mnie skrusz tekst

Chwyty: Tak mnie skrusz

e C D G
Tak mnie skrusz,
e C D G
Tak mnie złam,
e C D G
Tak mnie wypal Jezu
C D G Em
Byś został tylko Ty
C D G Em
Byś został tylko Ty
C D G
Jedynie Ty

Wykonanie Tak mnie skrusz tekst

Wykonanie utworu: Tak mnie skrusz tekst

Dziękuję, że jesteś z nami, jeśli podoba Ci się to co robimy, wesprzyj nas, zobacz również nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj. Zobacz również listę pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się bliżej Świętym i Błogosławionym.

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź