Przybywaj Duchu Boży tekst

Przybywaj Duchu Boży tekst

Przybywaj Duchu Boży tekst

Przybywaj Duchu Boży tekst – Pieśń o Prośbie do Ducha Świętego

Pieśń „Przybywaj Duchu Boży” to głęboko wzruszający utwór religijny, w którym wierni proszą Ducha Świętego o pomoc, oświecenie i udzielenie swoich darów. Jest to pieśń pełna duchowej tęsknoty i pragnienia głębszego życia w Bogu.

Treść i Interpretacja

Pierwsza zwrotka „Przybywaj Duchu Boży / Tu do zebranych nas / Niech prawda się pomnoży / Oczyści z grzechu skaz / Daj zapał nam natchniony / Umysły nasze wzrusz / Tak byś był uwielbiony / Czystością wiernych dusz” wyraża prośbę o przybycie Ducha Świętego do zebranych wiernych i oczyszczenie ich z grzechu. Zawiera również błaganie o natchnienie i wzruszenie umysłów, by wierni mogli godnie uwielbiać Boga.

Druga zwrotka „Swe modły dziś wznosimy / Do Ciebie Ojcze nasz / I kornie Cię prosimy / Nas Duchem Swoim darz / O udziel Twej pomocy / I cierpliwości daj / Tak byśmy w Twojej mocy / Posiedli wieczny raj” to modlitwa do Boga Ojca o udzielenie darów Ducha Świętego, o pomoc i cierpliwość, by w Jego mocy móc osiągnąć wieczne zbawienie.

Trzecia zwrotka „Nas oświeć Duchu Święty / Jasnością wieczną Twą / I przejaw Niepojęty / Wśród nas potęgę Swą / Przygotuj serca ludów / Na Twą zbawienną wieść / Bo właśnie ją wśród trudów / Twój zbór ma światu nieść” to błaganie o oświecenie przez Ducha Świętego i przygotowanie serc ludzi na przyjęcie wiadomości zbawiennej.

Muzyka i Styl

Muzyka do pieśni „Przybywaj Duchu Boży” jest często uroczysta i pełna zadumy, co odpowiada treści modlitewnej i refleksyjnej. Melodia i harmonia podkreślają sakralny charakter pieśni i sprzyjają wewnętrznemu skupieniu.

Znaczenie w Życiu Duchowym

Pieśń ta ma znaczące miejsce w życiu duchowym, gdyż jest często śpiewana podczas liturgii związanych z Duchem Świętym, jak Zesłanie Ducha Świętego czy bierzmowanie. Utwór ten pomaga wiernym w skupieniu się na roli Ducha Świętego w ich życiu i w Kościele.

Podsumowanie

„Przybywaj Duchu Boży” to pieśń, która w piękny sposób wyraża pragnienie wiernych o głębszym zjednoczeniu z Duchem Świętym. Jest to modlitwa o oświecenie, natchnienie i pomoc w codziennym życiu, a także o przygotowanie do przyjęcia i niesienia zbawiennej wiadomości do świata.

Tekst Pieśni: Przybywaj Duchu Boży

1. Przybywaj Duchu Boży
Tu do zebranych nas
Niech prawda się pomnoży
Oczyści z grzechu skaz
Daj zapał nam natchniony
Umysły nasze wzrusz
Tak byś był uwielbiony
Czystością wiernych dusz

2. Swe modły dziś wznosimy
Do Ciebie Ojcze nasz
I kornie Cię prosimy
Nas Duchem Swoim darz
O udziel Twej pomocy
I cierpliwości daj
Tak byśmy w Twojej mocy
Posiedli wieczny raj

3. Nas oświeć Duchu Święty
Jasnością wieczną Twą
I przejaw Niepojęty
Wśród nas potęgę Swą
Przygotuj serca ludów
Na Twą zbawienną wieść
Bo właśnie ją wśród trudów
Twój zbór ma światu nieść

 

Chwyty: Przybywaj Duchu Boży

 

 

Wykonanie: Przybywaj Duchu Boży tekst

 

Dziękuję, że jesteś z nami, jeśli podoba Ci się to co robimy, wesprzyj nas, zobacz również nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj. Zobacz również listę pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się bliżej Świętym i Błogosławionym.

4.5/5 - (21 głosów)
ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź