Nim świt obudzi noc tekst

Nim świt obudzi noc tekst

Nim świt obudzi noc tekst

Nim świt obudzi noc tekst to piękna piosenka, która na stałe zapisała się w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Utwór ten został skomponowany przez Andrzeja Korzyńskiego, a tekst napisał Bogusław Choiński. Premiera piosenki miała miejsce w 1975 roku, a wykonawcami byli wokalista Wojciech Gąssowski oraz zespół SBB.

Tekst piosenki

Tekst „Nim świt obudzi noc” to opowieść o miłości, która wyzwala emocje i uczucia. Słowa piosenki oddają piękno miłości, która przetrwała nawet najtrudniejsze chwile i pokonała wiele przeszkód. Tekst ten składa się z dwóch zwrotek i refrenu, który brzmi:

„Nim świt obudzi noc, Daj mi uśmiech swój, Jeszcze raz przemów, Tak jak wtedy wtedy”.

Melodia piosenki

Melodia „Nim świt obudzi noc” to jedna z najpiękniejszych i najbardziej rozpoznawalnych melodii w historii polskiej muzyki. Kompozycja Andrzeja Korzyńskiego jest pełna emocji i nastrojów, które doskonale oddają nastrój piosenki i słowa jej tekstu. Melodia ta jest niezwykle skoczna i melodyjna, co sprawia, że utwór ten łatwo wpada w ucho i pozostaje w pamięci słuchaczy na długo.

Interpretacje utworu

„Nim świt obudzi noc” to utwór, który cieszył się ogromną popularnością zarówno w momencie swojej premiery, jak i w późniejszych latach.

Piosenka ta była wykonywana przez wielu znanych i cenionych artystów, m.in. przez Marylę Rodowicz, Irenę Santor, Krzysztofa Krawczyka czy zespół Raz Dwa Trzy. Każda z tych interpretacji wzbudzała ogromne emocje i zachwycała słuchaczy pięknem słów i muzyki.

Piosenka „Nim świt obudzi noc” stała się także inspiracją dla wielu innych artystów, którzy zdecydowali się na swoje własne interpretacje tego utworu. Wśród tych artystów można wymienić m.in. duet Anna Maria Jopek i Jerzy Wasowski, którzy nagrali swoją wersję piosenki, która stała się jednym z największych przebojów w ich karierze.

„Nim świt obudzi noc” to utwór, który na stałe zapisał się w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Piękna melodia i emocjonalny tekst tej piosenki poruszają serca i umysły słuchaczy na całym świecie. Utwór ten jest przykładem piękna polskiej muzyki i jest wyrazem uczuć i emocji, które są uniwersalne i dotyczą każdego człowieka. „Nim świt obudzi noc” to utwór, który zachwycił swoją piękną melodyjnością i doskonałym wykonaniem wielu pokoleń słuchaczy. To klasyczna pozycja w polskiej muzyce i dowód na to, że dobre piosenki są ponadczasowe i zawsze będą cieszyły się uznaniem słuchaczy.

Tekst Pieśni: Nim świt obudzi noc

słowa Ks. Zbigniew Łebka

Nim świt obudzi noc dotykiem ciepłych mgieł,
Nim dzień ożywi świat, Panie, przyjdź, wołam: przyjdź.
Uciesz mój wzrok spokojem jasnych barw.
Nim mnie zachwyci kwiat, Ty przyjdź.
Choć chcę wciąż dalej iść, niewiele mogę sam,
Więc znów podnoszę głos, Panie, przyjdź!
Wołam przyjdź i ogrzej mą oblaną lękiem twarz,
Nim znów postawię krok, Ty przyjdź!
I tak poprowadź mnie przez piętra trudnych lat,
Bądź w dzień radością dnia, w nocy snem,
Pomóż mi, o Panie mój, rysować życia kształt,
Bym mógł wciąż naprzód iść, bym trwał.

Chwyty Nim świt obudzi noc tekst

Chwyty: Nim świt obudzi noc

Strojenie: standard (E A D G B e)

Wersja w tonacji G-dur:

Intro: G D/F# Em C D G

Zwrotka 1: G D/F# Em C D G Nim świt obudzi noc, G D/F# Em C D G Zanim ptaki zechcą śpiewać, G D/F# Em C D G Zanim wschód z morza wynurzy się, C D G Chwila ciszy i modlitwy.

Refren: G D/F# Em C D G Bo Tyś Panie, jesteś pierwszy i ostatni, G D/F# Em C D G Zawsze trwasz, przez wieki pozostaniesz taki, G D/F# Em C D G Bo Tyś Panie, jedyny wśród bogów naszych, C D G Zaufanie moje Tobie oddaję, Jezu.

Zwrotka 2: G D/F# Em C D G Zanim gwiazdy zbledną w słońca blasku, G D/F# Em C D G Zanim sen z powiek zmyje rzeczywistość, G D/F# Em C D G Zanim wszystko zniknie w wieczności, C D G Chwila ciszy i oddania.

Refren: G D/F# Em C D G Bo Tyś Panie, jesteś pierwszy i ostatni, G D/F# Em C D G Zawsze trwasz, przez wieki pozostaniesz taki, G D/F# Em C D G Bo Tyś Panie, jedyny wśród bogów naszych, C D G Zaufanie moje Tobie oddaję, Jezu.

Outro: G D/F# Em C D G Zaufanie moje Tobie oddaję, Jezu.

Wykonanie Nim świt obudzi noc tekst

Wykonanie Utworu: Nim świt obudzi noc

A w oryginale jest to stara irlandzka ballada „Amazing Grace”. Znana stała się, kiedy słowa angielskie napisał do niej amerykański pastor anglikański John Newton.

Dziękuję, że jesteś z nami, jeśli podoba Ci się to co robimy, wesprzyj nas, zobacz również nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj. Zobacz również listę pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się bliżej Świętym i Błogosławionym.

4.8/5 - (28 głosów)
ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (2)

2 opinie

  1. Romek

    Tekst wspaniale analizuje piękno i znaczenie piosenki „Nim świt obudzi noc”. Przedstawia historię i autorów utworu, podkreślając, że ta piosenka to prawdziwa ikona polskiej muzyki rozrywkowej. Treść tekstu i melodia tworzą nierozerwalny związek, wywołując uczucia i emocje w sercach słuchaczy. Artykuł zwraca uwagę na siłę przekazu miłości i trwałości uczuć w piosence oraz jej uniwersalność, która zdolna jest poruszyć każdego, niezależnie od pokolenia.

    Odpowiedz LUBIĘ NIE lubię
  2. nomaa

    Artykuł w sposób wyczerpujący opisuje piosenkę „Nim świt obudzi noc”, skupiając się na jej znaczeniu oraz wpływie na polską muzykę rozrywkową. Analiza tekstu i melodii ukazuje głębokość emocji, jakie przekazuje utwór. Ważne jest, że autorzy artykułu podkreślają również, że piosenka ta przetrwała czas i została nagrana przez różnych artystów, co świadczy o jej wyjątkowym znaczeniu i uniwersalności. Artykuł z pewnością rozbudza sentyment i wspomnienia u wielu czytelników, którzy miały okazję usłyszeć tę piękną piosenkę.

    Odpowiedz LUBIĘ NIE lubię

Zostaw odpowiedź