Maria Wŏn Kwi-im

Św. Maria Wŏn Kwi-im

Maria Wŏn Kwi-im

Św. Maria Wŏn Kwi-im (ko. 원귀임 마리아) (ur. 1819 r. w Yongmori, Korea – zm. 20 lipca 1839 r. w Seulu) – męczennica, święta Kościoła katolickiego.

Maria Wŏn Kwi-im wcześnie straciła rodziców i gdy miała 9 lat jedna z jej krewnych Łucja Won zabrała ją do siebie, nauczyła modlitw i katechizmu. Została ochrzczona w wieku 15 lat. Wkrótce zaczęła otrzymywać oferty małżeństwa, ale odmawiała bo chciała poświęcić się Bogu. W następnym roku ścięła włosy, co wskazywać miało że jest kobietą zamężną. W czasie prześladowań została oskarżona przez sąsiada o bycie katoliczką. Aresztowano ją i torturowano, żeby zmusić do wyrzeczenia się wiary. Została ścięta 20 lipca 1839 r. w Seulu razem z 7 innymi katolikami (Różą Kim No-sa, Martą Kim Sŏng-im, Teresą Yi Mae-im, Anną Kim Chang-gŭm, Janem Chrzcicielem Yi Kwang-nyŏl, Magdaleną Yi Yŏng-hŭi i Łucją Kim Nusia).

Dzień jej wspomnienia przypada 20 września (w grupie 103 męczenników koreańskich).

Beatyfikowana 25 lipca 1925 r. przez Piusa XI, kanonizowana 6 maja 1984 r. przez Jana Pawła II w grupie 103 męczenników koreańskich.

 

Jesteśmy wdzięczni, że jesteś z nami, czy podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas, zobacz również nasz pracę na kanale Youtube i kliknij subskrybuj. Zapoznaj się również listę pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się bliżej wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Święci: Maria Wŏn Kwi-im

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź