Marta Kim Sŏng-im

Św. Marta Kim Sŏng-im

Marta Kim Sŏng-im

Św. Marta Kim Sŏng-im, kor. 김성임 마르타 (ur. 1787 w Pupyeong, Korea, zm. 20 lipca 1839 w Seulu) – męczennica, święta Kościoła katolickiego.

Gdy Marta Kim Sŏng-im owdowiała, pomagali jej katolicy. Zaczęła pracować w domu swoich katolickich przyjaciół, żeby odpłacić za ich dobroć. Podczas prześladowań Marta Kim Sŏng-im razem z Magdaleną Yi Yŏng-hŭi, Teresą Yi Mae-im oraz Łucją Kim Nusia postanowiły oddać się w ręce władz, ażeby wyznać swoją wiarę. Zrobiły to w końcu marca lub na początku kwietnia 1839 r. – poszły na policję i powiedziały, żeby je aresztowano, bo są katoliczkami. Nieprzekonanemu policjantowi pokazały swoje różańce. Aresztowano je i torturowano, żeby wyrzekły się wiary. Została ścięta 20 lipca 1839 r. razem z 7 innymi katolikami (Różą Kim No-sa, Teresą Yi Mae-im, Anną Kim Chang-gŭm, Janem Chrzcicielem Yi Kwang-nyŏl, Magdaleną Yi Yŏng-hŭi, Łucją Kim Nusia i Marią Wŏn Kwi-im).

Dzień jej wspomnienia przypada 20 września (w grupie 103 męczenników koreańskich).

Beatyfikowana 25 lipca 1925 r. przez Piusa XI, kanonizowana 6 maja 1984 r. przez Jana Pawła II w grupie 103 męczenników koreańskich.

 

Jesteśmy wdzięczni, że jesteś z nami, czy podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas, zobacz również nasz pracę na kanale Youtube i kliknij subskrybuj. Zapoznaj się również listę pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się bliżej wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Święci: Marta Kim Sŏng-im

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź