Maria Pilar Jordá Botella

Bł. Maria Pilar Jordá Botella

Maria Pilar Jordá Botella

Maria Pilar Jordá Botella, Maria Pilar Jorda Botella (ur. 26 stycznia 1905 w Alcoy, zm. 26 września 1936 w Benifallim pod Alicante) – błogosławiona Kościoła katolickiego.

Urodziła się 26 stycznia 1905 roku bardzo religijnej rodzinie. Otrzymała sakrament bierzmowania, a w dniu 21 kwietnia 1912 roku przystąpiła do pierwszej Komunii świętej. Była członkiem Akcji Katolickiej i działaczką katolickich organizacji zawodowych. W czasie wojny domowej milicjant próbował ją zgwałcić, wówczas broniła się przed nim i została zamordowana. Padła ofiarą antykatolickich prześladowań religijnych okresu wojny domowej w Hiszpanii.

Marię Pilar Jordá Botellę beatyfikował Jan Paweł II w dniu 11 marca 2001 roku jako męczennicę zamordowaną z nienawiści do wiary (łac. odium fidei) w grupie 232 towarzyszy Józefa Aparicio Sanza.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Maria Pilar Jordá Botella

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź