Józef Rajmund Paschalis Ferrer Botella

Bł. Paschalis Carda Saporta

Józef Rajmund Paschalis Ferrer Botella

Józef Rajmund Paschalis Ferrer Botella, Jose Ramon Pascual Ferrer Botella (ur. 9 listopada 1894 w Algemesí, zm. 24 września 1936 w Abalat de la Libera) – hiszpański błogosławiony Kościoła katolickiego.

Pochodził z religijnej rodziny. Mając 8 lat przeniósł się z wraz z rodziną do Walencji, a w 1913 roku otrzymał święcenia kapłańskie. Pełnił obowiązki kapelana przy kościele św. Wincentego w Algemesi. Po wybuchu wojny domowej w Hiszpanii w dniu 9 sierpnia 1936 roku został aresztowany. Przewiedziono go do więzienia, tam modlił się razem z więźniami. W nocy 23 na 24 września zabrano go samochodem do Albalat de la Ribera i został postrzelony. Gdy był ciężko ranny, wypowiedział ostatnie jego słowa:

Panie otwórz mi bramy nieba, a także wybacz im Panie, bo nie wiedzą co robią.

Najpierw został pochowany w masowym grobie; potem jego ciało przeniesiono do kościoła San Vicente Ferrer. Jest jedną z ofiar antykatolickich prześladowań religijnych okresu wojny domowej w Hiszpanii.

Józefa Rajmunda Paschalisa Ferrer Botella beatyfikował Jan Paweł II w dniu 11 marca 2001 roku jako męczennika zamordowanego z nienawiści do wiary (łac. odium fidei) w grupie 232 towarzyszy Józefa Aparicio Sanza.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Józef Rajmund Paschalis Ferrer Botella

4.6/5 - (21 głosów)
ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź