Maria Pilar od św. Franciszka Borgiasza Martínez Garcia

Bł. Maria Pilar od św. Franciszka Borgiasza Martínez Garcia

Maria Pilar od św. Franciszka Borgiasza Martínez Garcia

Maria Pilar od św. Franciszka Borgiasza, hiszp. María Pilar Martinez García, właśc. Jacoba García Martínez (ur. 30 grudnia 1877 w Tarazonie, zm. 24 lipca 1936 w Guadalajarze) – karmelitanka bosa (OCD), męczennica chrześcijańska i błogosławiona Kościoła rzymskokatolickiego.

Urodziła się 30 grudnia 1877 roku w wielodzietnej rodzinie Gabina i Aloizy, jako Jakuba. Wstąpiła do klasztoru Karmelitów Bosych w Guadalajarze, przyjmując imię Marii Pilar od św. Franciszka Borgiasza. Gdy doszło do wybuchu wojny domowej, w dniu 24 lipca 1936 roku, wraz z dwiema siostrami poszła szukać schronienia. Wtedy została zastrzelona na ulicy razem z Marią Angeles od św. Józefa Valtierra Tordesillas i Teresą od Dzieciątka Jezus i św. Krzyża, przez milicjantów ludowych. Zginęły z nienawiści do wiary (łac) odium fidei bowiem będąc zakonnicami klauzurowymi nie miały związku z polityką. Maria Pilar od św. Franciszka Borgiasza została zastrzelona jako druga, a historię męczeństwa zakonnic spisała ówczesna przełożona karmelu w Guadalajarze.

29 marca 1987 roku papież Jan Paweł II dokonał ich beatyfikacji.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Maria Pilar od św. Franciszka Borgiasza Martínez Garcia

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź