Maria Franciszka od Pięciu Ran Jezusa

Św. Maria Franciszka od Pięciu Ran Jezusa

Maria Franciszka od Pięciu Ran Jezusa

Maria Franciszka od Pięciu Ran Jezusa OFS, właśc. wł. Anna Maria Gallo (ur. 25 marca 1715 w Neapolu, zm. 7 października 1791) – włoska tercjarka franciszkańska, mistyczka i stygmatyczka, święta Kościoła katolickiego, dziewica.

Anna Maria Gallo urodziła się w rodzinie kupca w Neapolu. Kiedy miała 16 lat, ojciec próbował zmusić ją do małżeństwa z bogatym młodzieńcem. Jednak Anna Maria odmówiła i poprosiła go o zgodę na wstąpienie do zakonu. Dzięki pomocy znajomego księdza, ojciec przychylił się do prośby córki.

8 września 1731 wstąpiła do Trzeciego Zakonu Świętego Franciszka. Przyjęła imię zakonne Maria Franciszka od Pięciu Ran Jezusa. Została obdarzona stygmatami. Doświadczała także mistycznych cierpień i umartwień.

Zmarła śmiercią naturalną 7 października 1791. Została pochowana w klasztorze Santa Lucia al Monte w Neapolu. W tym sanktuarium znajduje się również grób innego świętego z jej czasów, Jana Józefa od Krzyża.

12 listopada 1843 papież Grzegorz XVI ogłosił ją błogosławioną, a 29 czerwca 1867 papież Pius IX dokonał jej kanonizacji.

Według kalendarza liturgicznego Kościoła katolickiego jej wspomnienie obchodzone jest 6 października. W III Zakonie, jak i w Kościele, ma rangę wspomnienia dowolnego.

 

Jesteśmy wdzięczni, że jesteś z nami, czy podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas, zobacz również nasz pracę na kanale Youtube i kliknij subskrybuj. Zapoznaj się również listę pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się bliżej wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Święci: Maria Franciszka od Pięciu Ran Jezusa

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź