Dziwne rzeczy Anieli z weselem śpiewają tekst

Dziwne rzeczy Anieli z weselem śpiewają tekst

Dziwne rzeczy Anieli z weselem śpiewają tekst

Artykuł: Dziwne rzeczy Anieli z weselem śpiewają tekst – Analiza i Znaczenie Pieśni

Pieśń „Dziwne rzeczy Anieli z weselem śpiewają” to utwór, który w piękny sposób łączy elementy bożonarodzeniowej tradycji z głębokim przesłaniem religijnym. Jest to pieśń, która celebruje narodzenie Jezusa Chrystusa, jednocześnie oddając cześć Maryi, Jego Matce.

Pierwsza zwrotka, „Dziwne rzeczy Anieli z weselem śpiewają, Pana narodzonego z Panny ogłaszają”, wprowadza nas w atmosferę cudu Bożego Narodzenia. Aniołowie, śpiewając o narodzinach Pana z Dziewicy, przekazują wiadomość o wyjątkowym wydarzeniu, które jest zarówno tajemnicze, jak i radosne. Słowo „dziwne” w tym kontekście podkreśla nadprzyrodzony i niezwykły charakter wydarzenia.

Następnie pieśń opowiada o pokojowym przesłaniu, które aniołowie przekazują ludziom: „Pokój na ziemi ludziom dobrym obwieszczają, Boga człekiem, a Pannę Matką wysławiają”. Ta część podkreśla uniwersalne przesłanie Bożego Narodzenia, które jest pokojem i nadzieją dla całego świata, oraz wywyższa Maryję jako Matkę Boga, co jest centralnym elementem chrześcijańskiej teologii.

W drugiej zwrotce, „I my dzisiaj z wdzięcznością wesoło śpiewajmy, Pana narodzonego z Panny wyznawajmy”, autor zachęca do wspólnego śpiewania i wyznawania wiary w narodziny Jezusa z Maryi. Jest to wezwanie do aktywnego uczestnictwa w świętowaniu i wyrażania wdzięczności za dar zbawienia.

Zakończenie pieśni, „Na wysokości niechaj chwała będzie, Sława Panny i Matki niechaj słynie wszędzie”, jest apoteozą i chwałą zarówno dla Boga, jak i dla Maryi. Podkreśla to, że Boże Narodzenie jest wydarzeniem, które ma znaczenie zarówno w sferze boskiej, jak i ludzkiej.

Podsumowując, „Dziwne rzeczy Anieli z weselem śpiewają” to pieśń, która w głęboki i radosny sposób oddaje ducha Bożego Narodzenia. Utwór ten łączy w sobie elementy celebracji, dziękczynienia i uwielbienia, przypominając o centralnym znaczeniu narodzin Chrystusa i roli Maryi w historii zbawienia. Jest to utwór, który wyraża radość i nadzieję, będące istotą świąt Bożego Narodzenia.

Tekst pieśni: Dziwne rzeczy Anieli z weselem śpiewają

1. Dziwne rzeczy Anieli z weselem śpiewają,
Pana narodzonego z Panny ogłaszają.
Pokój na ziemi ludziom dobrym obwieszczają,
Boga człekiem, a Pannę Matką wysławiają.

2. I my dzisiaj z wdzięcznością wesoło śpiewajmy,
Pana narodzonego z Panny wyznawajmy,
Na wysokości niechaj chwała będzie,
Sława Panny i Matki niechaj słynie wszędzie.

 

Chwyty: Dziwne rzeczy Anieli z weselem śpiewają

 

Wykonanie: Dziwne rzeczy Anieli z weselem śpiewają tekst

 

Dziękuję, że jesteś z nami, jeśli podoba Ci się to co robimy, wesprzyj nas, zobacz również nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj. Zobacz również listę pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się bliżej Świętym i Błogosławionym.

4.5/5 - (16 głosów)
ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź