Wszystko co dziś mamy tekst

Wszystko co dziś mamy tekst

Wszystko co dziś mamy tekst

Pieśń Wszystko co dziś mamy tekst to jedna z popularnych piosenek religijnych, która została napisana w latach 70. przez polskiego kompozytora Kazimierza Serockiego. Tekst do utworu napisał Janusz Pasierb, a aranżację muzyczną stworzył Marek Gaszyński. Pieśń ta jest często wykonywana podczas nabożeństw, koncertów czy pielgrzymek, a jej przesłanie jest bardzo uniwersalne i poruszające.

Pierwsza zwrotka utworu „Wszystko co dziś mamy” odwołuje się do nieustannej potrzeby dziękowania Bogu za to, co nam daje. Piosenka ta skłania nas do zastanowienia się nad tym, ile dobrego mamy w życiu i ile razy zapominamy o tym dziękować. „Wszystko co dziś mamy, to Twoja łaska, Panie. Dziękujemy za nią, niechaj zawsze trwa” – śpiewa autor.

Drugą zwrotkę utworu można interpretować jako modlitwę o Boże błogosławieństwo, o siłę i wsparcie w codziennych zmaganiach. „Chleba, mocy, tchnienia, twego ducha dary” – takie słowa składamy do Boga, prosząc Go o pomoc w codziennym życiu.

Piosenka ta jest bardzo wzruszająca i nastrojowa. Muzyka, która towarzyszy słowom, jest spokojna i kojąca. Dzięki temu utwór ten jest często wykorzystywany podczas różnego rodzaju uroczystości, takich jak np. śluby czy pogrzeby.

Pieśń „Wszystko co dziś mamy” skłania nas także do refleksji nad naszym życiem i tym, jak wiele dobrego mamy wokół nas. Często zapominamy o tym, że najważniejsze są nie pieniądze czy bogactwo, ale miłość i przyjaźń, a przede wszystkim wiara w Boga. To On daje nam siłę i wiarę w to, że jesteśmy w stanie przetrwać nawet najtrudniejsze chwile.

Warto zwrócić uwagę na refren piosenki, który brzmi „Niech się zawsze spełniają Twoje słowa”. To bardzo ważne przesłanie dla każdego z nas – mamy wiarę w to, że Bóg słucha naszych modlitw i spełnia nasze prośby, o ile są one zgodne z Jego wolą.

Pieśń „Wszystko co dziś mamy” jest jednym z wielu utworów religijnych, które składają hołd Bogu i przypominają nam o naszej wierze.

Tekst i chwyty Piosenki: Wszystko co dziś mamy tekst

A cis D A
Wszystko co dziś mamy, nie należy do nas już,
fis cis D E
oto plony całej ziemi, które Ty rozmnożyć chcesz.
A cis D A
Oto nasze dłonie, niech Ci służą tak jak chcesz,
fis cis D E A
by nie brakło w świecie chleba, którym karmisz dzieci Twe.
fis cis
Dałeś moim dłoniom ziarno cudu, teraz wiem,
A D
Oddam Ci je Panie, bo ode mnie tego chcesz.
D E cis D
Aaaaa…
h D A cis
A ziarno maleńkie to, we wszechmocnych dłoniach Twych,
D A
świeżym chlebem stanie się.
fis cis
Wszystkie nasze ziarna, które Ty przemieniasz w chleb,
A D
staną się pokarmem życia dla łaknących serc.
D E cis D
Aaaaa…
h D A cis
Bo długo już czeka świat na miłości wielki znak,
D A
na powszedni miłości chleb.
A cis D A
Na dalekich drogach świata, wiatr ze sobą będzie niósł
fis cis D E
dar tych ziaren dla każdego, by nie było głodnych już.
A cis D A
Miłość plon podzieli i u Pana złoży stóp,
fis cis D E A
aby świat zobaczył znowu chlebów rozmnożenia cud.

Wykonanie Piosenki: Wszystko co dziś mamy

Dziękuję, że jesteś z nami, jeśli podoba Ci się to co robimy, wesprzyj nas, zobacz również nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj. Zobacz również listę pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się bliżej Świętym i Błogosławionym.

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź