Wincencja Maria Poloni

Bł. Wilhelm z Noto

Wincencja Maria Poloni

Wincencja Maria Poloni, właśc. Ludwika Poloni, wł. Luigia Poloni (ur. 26 stycznia 1802 w Weronie w Wenecji Euganejskiej, zm. 11 listopada 1855 tamże) – włoska zakonnica, współzałożycielka zgromadzenia zakonnego Sióstr Miłosierdzia, błogosławiona Kościoła rzymskokatolickiego.

Pochodziła z religijnej rodziny. Była ostatnim z dwanaściorga dzieci swoich rodziców. Gdy w 1836 roku doszło do epidemii cholery, zaczęła opiekować się chorymi. Założyła wespół z bł. Janem Karolem Steebem, który napisał regułę zakonną, Instytut Sióstr Miłosierdzia (wł. Istituto Sorelle della Misericordia). W dniu 10 września 1848 złożyła śluby zakonne i przyjęła imię Wincencja Maria. Wspólnie z siostrami zakonnymi otoczyła opieką chorych i osierocone dzieci.

Gdy zachorowała na raka o. Jan Karol udzielił jej sakramentu namaszczenia. Matka Wincencja Maria zmarła, mając 53 lata, w opinii świętości.

Za jej wstawiennictwem została uzdrowiona w 1939 roku s. Virginia Agostini.

Papież Benedykt XVI beatyfikował ją w dniu 21 września 2008 roku.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Wincencja Maria Poloni

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.