Wesel się Królowo Rajska tekst

Wesel się Królowo Rajska tekst

Wesel się Królowo Rajska tekst

Wesel się, Królowo Rajska tekst – pieśń pełna radości i uwielbienia

Pieśń „Wesel się, Królowo Rajska” jest jednym z najpiękniejszych utworów religijnych, które przenoszą nas w świat duchowej radości i uwielbienia. To hymn ku czci Maryi, Królowej Niebios i Matki Zbawiciela, który wyraża naszą miłość, podziw i oddanie wobec Najświętszej Panny.

Tekst tej pieśni jest pełen głębokiego duchowego przesłania, które przenika serca wiernych. Słowa „Wesel się, Królowo Rajska” wyrażają naszą radość z faktu, że Maryja jest Królową nieba, która zjednoczona z Chrystusem zaprasza nas do radosnego uczestnictwa w Jego chwale i zbawieniu.

Pieśń rozpoczyna się wezwaniem do weselenia się, co symbolizuje radość i entuzjazm wiernych, którzy oddają cześć Maryi. Kolejne słowa „Królowo Rajska” podkreślają wzniosłość i godność Maryi, która zasiada na tronie niebiańskim jako Królowa całego stworzenia.

Kolejne wersy pieśni przypominają nam o niezwykłym darze, jakim jest obecność Maryi w naszym życiu. „Płynie z Twej łaski radość w serca” – to zdanie wyraża wiarę w moc Matki Bożej, która potrafi napełnić nasze serca niezwykłą radością i pokojem. Maryja jest dla nas przewodnikiem i orędowniczką, która zawsze stoi u boku swoich dzieci.

„Wesel się, Królowo Rajska” to pieśń, która podkreśla również rolę Maryi jako Matki miłosierdzia i Pocieszycielki strapionych. Słowa „Miłością słodką darzysz nas ciche” ukazują bliskość i troskę Maryi, która nieustannie okazuje nam swoje miłosierdzie i wspiera nas w naszych próbach i cierpieniach.

W kolejnych wersach pieśni oddajemy hołd Maryi jako „Białej Liliowcu”, co jest symbolem Jej czystości i niewinności. Jako Matka Zbawiciela Maryja jest źródłem łaski i zbawienia dla wszystkich ludzi. W modlitwie do Niej zwracamy się z ufnością, prosząc o Jej wstawiennictwo i ochronę.

Tekst Pieśni: Wesel się Królowo Rajska

1. Wesel się Królowo Rajska, Panno Maryjo,
Bo już wszelka boleść przeszła, Alleluja!

Ref: Módl się za nami, Maryjo!

Którego żywot Twój nosił, Panno Maryjo!
Ten nas już wszystkich wykupił, Alleluja!

Ref: Módl się za nami, Maryjo!

Bo już prawdziwie zmartwychwstał, Panno Maryjo!
Jako przedtem przepowiedział, Alleluja!

Ref: Módl się za nami, Maryjo!

Módl się do Syna za nami, Panno Maryjo!
Byśmy z Nim zmartwychpowstali, Alleluja!

Ref: Módl się za nami, Maryjo!

Chwyty Wesel się Królowo Rajska

Chwyty: Wesel się Królowo Rajska

Wykonanie: Wesel się Królowo Rajska tekst

Dziękuję, że jesteś z nami, jeśli podoba Ci się to co robimy, wesprzyj nas, zobacz również nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj. Zobacz również listę pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się bliżej Świętym i Błogosławionym.

4.6/5 - (15 głosów)
ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź