U Ciebie Boże miłosierdzia wzywam tekst

U Ciebie Boże miłosierdzia wzywam tekst

U Ciebie Boże, miłosierdzia wzywam tekst

U Ciebie Boże, miłosierdzia wzywam tekst to jedna z najpiękniejszych i najważniejszych pieśni religijnych, śpiewana przez chrześcijan na całym świecie. Pieśń ta skłania nas do składania modlitw i błagań o miłosierdzie Boże, jednocześnie przypominając nam o Jego łasce i miłości dla każdego z nas.

Pieśń ta jest często wykonywana podczas liturgii, szczególnie podczas czasu pokutnego, kiedy to składamy pokutę za nasze grzechy i błagamy o przebaczenie.

W refrenie pieśni słyszymy: „U Ciebie Boże, miłosierdzia wzywam, Tyś jest miłosierdziem, jesteś miłosierdziem”. To przypomina nam, że Bóg jest zawsze gotów do przebaczenia i łaski, o ile zwrócimy się do Niego z pokornym i otwartym sercem.

W pierwszej zwrotce pieśni mówimy: „Znajdź we mnie miłosierdzie swoje, bym zawsze mogła z Tobą być”. Te słowa pokazują naszą potrzebę miłosierdzia Bożego, które daje nam siłę do życia i zbliża nas do Niego. Poprzez te słowa wyrażamy nasze pragnienie żyć w jedności z Bogiem i prosić Go o to, by nas prowadził i kierował.

W drugiej zwrotce pieśni zwracamy się do Boga z prośbą: „Nie odwracaj ode mnie oblicza swego, ojcze mój, nie opuszczaj mnie”. Ta zwrotka przypomina nam, że Bóg zawsze jest z nami, nawet wtedy, gdy tracimy wiarę lub odczuwamy strach. Poprzez te słowa wyrażamy nasze zaufanie i ufność w Bożą opiekę i miłosierdzie.

W trzeciej zwrotce pieśni mówimy: „O miłosierdzie Twoje wzywam, daj mi ulec grzechowi, Boże mój”. Te słowa przypominają nam, że Bóg jest zawsze gotowy do przebaczenia naszych grzechów, o ile zwrócimy się do Niego z pokorą i prośbą o pomoc. Poprzez te słowa wyrażamy naszą potrzebę Bożego miłosierdzia i łaski, które pozwalają nam odkryć nasze słabości i dążenie do doskonałości.

W czwartej zwrotce pieśni mówimy: „Tyś jedynym Bogiem, Tyś królem naszym, Tyś naszym Zbawicielem”.

Ta zwrotka przypomina nam, że Bóg jest naszym jedynym Zbawicielem i królem, który kieruje naszym życiem i prowadzi nas do zbawienia.

Tekst Pieśni: U Ciebie Boże, miłosierdzia wzywam

1. U Ciebie Boże, miłosierdzia wzywam,
Przez Krew Chrystusa, którą za mnie przelał,
Moc Jego Męki, i ofiara krzyża,
Dla mojej duszy będzie ocaleniem.

ref. Spójrz Boże mocny, który nie znasz kresu,
Ty, który byłeś, i trwać będziesz zawsze,
Przed Tobą stoję, jako pył znikomy,
Nikły jak trawa, co więdnie na polu.

2. Przed Twoim wzrokiem, nic mnie nie zasłoni,
Ty mnie przenikasz, i znasz doskonale,
Niech twoja miłość, weźmie mnie w obronę,
Gdy oko w oko, z Twą światłością stanę.

3. Choć mnie przygniata, grzechów moich brzemię,
Okaż mi Panie, bezmiar Twojej łaski.
Przez całą wieczność, śpiewać o niej będę,
Gdy moje oczy, ujrzą Twoją jasność.

Chwyty U Ciebie Boże miłosierdzia wzywam tekst

Chwyty: U Ciebie Boże miłosierdzia wzywam tekst

Strofa 1: G C G U Ciebie Boże, miłosierdzia wzywam G D G Przez Krew Chrystusa, przelaną za mnie G C G Moc Jego Męki, ofiara krzyża G D G Dla mojej duszy, jest ocaleniem

Refren: C G C G Spójrz Boże mocny, nieznający kresu C G C G Ty, który byłeś, i trwać będziesz zawsze C G C G Przed Tobą stoję, jako pył znikomy C G D G Nikły jak trawa, na polu uschnąć musi

Strofa 2: G C G Przed Twoim wzrokiem, nic nie zasłoni G D G Przenikasz mnie, znasz doskonale G C G Niech Twoja miłość, mnie obroni G D G Gdy oczy moje, spotkają Twoją chwałę

Strofa 3: G C G Choć grzechów brzemienie mnie przygniata G D G Twoja łaska, jest bezmierna G C G Przez całą wieczność, będę o niej śpiewać G D G Gdy ujrzą oczy moje, Twoje światło

Niniejsze chwyty mogą służyć jako podstawa do akompaniamentu podczas śpiewania pieśni „U Ciebie Boże, miłosierdzia wzywam”. Zachęcam do eksperymentowania z różnymi stylami gry i aranżacjami, aby nadać pieśni własny charakter i wyraz.

Wykonanie U Ciebie Boże miłosierdzia wzywam tekst

Wykonanie: U Ciebie Boże miłosierdzia wzywam tekst

Dziękuję, że jesteś z nami, jeśli podoba Ci się to co robimy, wesprzyj nas, zobacz również nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj. Zobacz również listę pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się bliżej Świętym i Błogosławionym.

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź