Tryumf i cześć Maryi tekst

Tryumf i cześć Maryi tekst

Tryumf i cześć Maryi tekst

Pieśń jest niezwykłą formą wyrażenia naszych uczuć, wiary i oddania. Przez wieki ludzie tworzyli pieśni, aby wyrazić swoją miłość, podziw, wdzięczność i cześć dla różnych postaci i istot. Jedną z najczęściej uwielbianych postaci w pieśniach jest Maryja, Matka Jezusa. Tekst pieśni „Tryumf i cześć Maryi” jest pięknym przykładem tego rodzaju hołdu skierowanego w stronę Matki Bożej.

Pierwsze słowa pieśni, „Tryumf i cześć Maryi!”, od razu przyciągają naszą uwagę i wprowadzają w atmosferę podniosłości i oddania. Jest to wyrażenie radości i zwycięstwa, które wiąże się z postacią Maryi. Pieśń ukazuje Maryję jako Naczystszą Dziewicę, której łaski są dla nas źródłem dobra i duchowego bogactwa. Jest ona przedstawiana jako Królowa wszechwładna na niebie i ziemi, a my wszyscy jesteśmy zachęcani do oddawania Jej czci i uwielbienia wraz ze Świętymi.

W kolejnych zwrotkach pieśni skupiamy się na różnych aspektach i tytułach Maryi. Jest nazywana Gwiazdą zaranną najjaśniejszą i Lilią w cierniu najozdobniejszą. Te metaforyczne opisy ukazują Jej blask, piękno i wzniosłość. Jej czci i wielbieniu towarzyszy głęboka miłość i oddanie. Nasza dusza czci i wielbi Maryję, jako najsłodszą Pannę i Matkę Jezusa.

W dalszej części pieśni podkreśla się Niepokalaną naturę Maryi. Jest przedstawiana jako jedyna spośród matek, wybrana wśród dziewic. Jej wyjątkowość polega na tym, że jest Matką Bożą i jednocześnie na ziemi i w niebie. Jest Matką najmilszą i ukochaną. Jej czystość jest nienaruszona i niezmącona żadnym grzechem. Owo podkreślenie Jej doskonałości i wyjątkowości ma na celu wzbudzenie w nas większej czci i miłości dla Maryi.

Pieśń „Tryumf i cześć Maryi” kończy się prośbą o przyjęcie nas do Jej łaski. Wyrażamy pragnienie, aby Maryja nas kochała i czuwała nad nami nie tylko teraz, ale i na wieki. Chcemy być objęci Jej opieką i mieć udział w Jej łasce.

Pieśń ta nie tylko wyraża naszą cząstkę oddania i miłości dla Maryi, ale także podkreśla Jej rolę jako Matki i Pośredniczki między Bogiem a ludźmi. W tradycji katolickiej Maryja jest uznawana za szczególną pośredniczkę pomiędzy nami, ludźmi, a Jej Synem, Jezusem. Wierzymy, że Jej wstawiennictwo jest skuteczne i że przyczynia się do naszego zbawienia.

Pieśń „Tryumf i cześć Maryi” ukazuje również naszą intymną więź z Maryją. W jej tekstach wyrażamy nasze pragnienie, aby nasza dusza czciła i wielbiła Matkę Bożą. Zawierzenie się Maryi jest dla nas źródłem pocieszenia i nadziei. W Jej Matczynej miłości odczuwamy bezpieczeństwo i opiekę.

Warto zaznaczyć, że pieśni maryjne nie tylko wyrażają nasze uczucia i oddanie, ale także przekazują ważne nauki i wartości. Poprzez słowa pieśni uczymy się o Niepokalanym poczęciu Maryi, Jej czystości, pokorze i wierności Bogu. Ukazujemy w ten sposób Jej przykład jako wzór do naśladowania.

Wspólne śpiewanie pieśni maryjnych ma również silny wymiar społeczny i duchowy. Pieśń łączy nas jako wspólnotę wokół Maryi. W czasie nabożeństw i uroczystości religijnych pieśni maryjne są śpiewane z entuzjazmem i radością. Tworzą one atmosferę jedności i wspólnoty, wzmacniają naszą wiarę i podnoszą ducha.

Nie można również zapomnieć o wartości artystycznej pieśni „Tryumf i cześć Maryi”. Jej słowa są piękne i pełne poetyckiego wyrazu. Melodia pieśni, która często towarzyszy tekstowi, dodaje mu dodatkowej głębi i emocjonalnego oddziaływania. Pieśń ta może poruszać serca i dotykać duszy.

W podsumowaniu, pieśń „Tryumf i cześć Maryi” jest wyrazem naszego oddania, miłości i czci dla Maryi, Matki Jezusa. Poprzez jej słowa wyrażamy naszą wiarę, zawierzenie i pragnienie zbliżenia się do Boga poprzez pośrednictwo Maryi. Pieśń ta nie tylko przekazuje nasze uczucia, ale również przypomina nam o wartościach, jakie Maryja reprezentuje. Jest ona również źródłem duchowej jedności i inspiracji dla nas, katolików. Wysławiając Maryję w pieśniach, chwalimy Jej wielkość i przykład, jaki nam daje. Niech więc „Tryumf i cześć Maryi” pozostanie dla nas modlitwą i pieśnią, która umacnia naszą wiarę i jednoczy nas jako wspólnotę wokół Matki Bożej.

Tekst Pieśni: Tryumf i cześć Maryi

Tryumf i cześć Maryi! Naczystszej Dziewicy,
Która nam otworzyła Swoich łask skarbnice.
Jak Królowej wszechwładnej na niebie i ziemi,
Cześć Jej dajmy wszyscy, chwalmy wraz z Świętymi.
Gwiazdo zaranna najjaśniejsza, Lilio w cierniu najozdobniejsza!
Ciebie czci i wielbi moja dusza, najsłodsza Panno, Matko Jezusa.

Tryumf i cześć Maryi! Jej Niepokalanej,
Z pośród matek jedynej, wśród dziewic wybranej,
Jak Bożej Rodzicielce, i w niebie, na ziemi,
Cześć, hołd nieśmy wszyscy głosy złączonemi.
Matko najmilsza, ukochana, Panną przenajczystszą zachowana,
Ciebie czczę i kocham też serdecznie! Przyjm mnie do łaski teraz i wiecznie.

Chwyty: Tryumf i cześć Maryi

[Intro] D G D A

[Refren] D G D A Tryumf i cześć Maryi, Naczystszej Dziewicy D G D A Która nam otworzyła Swoich łask skarbnice D G D A Cześć Jej dajmy wszyscy, chwalmy wraz z Świętymi G A D Gwiazdo zaranna najjaśniejsza, Lilio w cierniu najozdobniejsza

[Strofa 1] D G D A Ciebie czci i wielbi moja dusza, najsłodsza Panno D G D A Matko Jezusa, najmilsza, ukochana, Panną przenajczystszą zachowana G A D Ciebie czczę i kocham też serdecznie G A D Przyjm mnie do łaski teraz i wiecznie

[Refren] D G D A Tryumf i cześć Maryi, Naczystszej Dziewicy D G D A Która nam otworzyła Swoich łask skarbnice D G D A Cześć Jej dajmy wszyscy, chwalmy wraz z Świętymi G A D Gwiazdo zaranna najjaśniejsza, Lilio w cierniu najozdobniejsza

[Strofa 2] D G D A Jej Niepokalanej, Z pośród matek jedynej D G D A Wśród dziewic wybranej, Matko najmilsza, ukochana D G D A Panną przenajczystszą zachowana G A D Ciebie czczę i kocham też serdecznie G A D Przyjm mnie do łaski teraz i wiecznie

[Refren] D G D A Tryumf i cześć Maryi, Naczystszej Dziewicy D G D A Która nam otworzyła Swoich łask skarbnice D G D A Cześć Jej dajmy wszyscy, chwalmy wraz z Świętymi G A D Gwiazdo zaranna najjaśniejsza, Lilio w cierniu najozdobniejsza

[Outro] D G D A D

Wykonanie: Tryumf i cześć Maryi tekst

Dziękuję, że jesteś z nami, jeśli podoba Ci się to co robimy, wesprzyj nas, zobacz również nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj. Zobacz również listę pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się bliżej Świętym i Błogosławionym.

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź