Rysuję krzyż kropelką krwi tekst

Rysuję krzyż kropelką krwi tekst

Rysuję krzyż kropelką krwi tekst

Pieśń „Rysuję krzyż kropelką krwi” to jedna z wielu pięknych i poruszających pieśni religijnych, która ma swoje miejsce w polskiej tradycji religijnej. Tekst utworu opowiada o krzyżu, który jest symbolem męki i ofiary Jezusa Chrystusa oraz o sile, jaką niesie ze sobą wiara w Jego zbawienie. Pieśń ta jest wykonywana podczas różnych uroczystości religijnych, a jej przesłanie wciąż pozostaje aktualne i inspirujące dla wielu ludzi.

Autorstwo pieśni przypisywane jest Marianowi Kotle, kapłanowi i wykładowcy teologii, który napisał ją w latach 70. XX wieku. Muzykę do tekstu skomponował natomiast Zbigniew Kozub. Pierwsze nagranie pieśni powstało w 1979 roku, a od tego czasu „Rysuję krzyż kropelką krwi” stała się jednym z najbardziej znanych i lubianych utworów religijnych w Polsce.

Słowa pieśni są bardzo proste, ale jednocześnie pełne głębi i symboliki. „Rysuję krzyż kropelką krwi” opowiada o człowieku, który stoi przed krzyżem i rysuje na nim kroplami swojej krwi symbol swojej miłości i oddania Bogu. Tekst ten nawiązuje do męki Chrystusa, który umarł na krzyżu, by zbawić ludzkość. W refrenie pojawia się prośba do Jezusa, aby prowadził nas swoją drogą, i zapewnienie, że zawsze będziemy pod Jego opieką i ochroną.

Muzyka towarzysząca tekstowi jest równie poruszająca i dopasowana do jego treści. Melodia jest prosta i łatwa do zapamiętania, co sprawia, że pieśń ta szybko staje się popularna i chętnie wykonywana przez różne osoby i zespoły. W refrenie pojawia się charakterystyczny motyw muzyczny, który dodaje pieśni jeszcze większej siły i emocjonalnego ładunku.

„Rysuję krzyż kropelką krwi” jest pieśnią, która ma nie tylko wartość artystyczną, ale także religijną i duchową. Tekst utworu przypomina nam o miłości i ofierze, jakie złożył Jezus Chrystus dla naszego zbawienia, a także o sile, jaką niesie ze sobą wiara w Niego. Pieśń ta stanowi dla wielu ludzi symbol ich wiary i zaangażowania w życiu duchowym.

Tekst Pieśni: Rysuję krzyż kropelką krwi

Rysuję krzyż
z kropelką krwi
i zjedną dużą łzą
za krzyżem drzwi
do nieba drzwi
dla mnie otwarte są

Ref : Za ten krzyż i twoje łzy
za serdeczne krople krwi
Jezu dziękuję Ci
Za otwarte nieba drzwi
dróżkę która szedłeś ty
Jezu dziękuję Ci

Chwyty Rysuję krzyż kropelką krwi tekst

Chwyty: Rysuję krzyż kropelką krwi

[Intro]
G D C G

[Strofa]
G D C G
Rysuję krzyż z kropelką krwi
G D C G
I z jedną dużą łzą
G D C G
Za krzyżem drzwi do nieba drzwi
G D C G
Dla mnie otwarte są

[Refren]
C G
Za ten krzyż i twoje łzy
D G
Za serdeczne krople krwi
C G
Jezu, dziękuję Ci
C G
Za otwarte nieba drzwi
D G
Dróżkę, którą szedłeś Ty
C G
Jezu, dziękuję Ci

Wykonanie Rysuję krzyż kropelką krwi tekst

Wykonanie: Rysuję krzyż kropelką krwi

Dziękuję, że jesteś z nami, jeśli podoba Ci się to co robimy, wesprzyj nas, zobacz również nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj. Zobacz również listę pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się bliżej Świętym i Błogosławionym.

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź