Robert Nutter

Bł. Robert Le Bis

Robert Nutter

Robert Nutter (ur. ok. 1555 w Reedley Hallows; zm. 26 lipca 1600 w Lancashire) − błogosławiony Kościoła katolickiego, angielski duchowny katolicki, tercjarz dominikański, ofiara prześladowań antykatolickich w Anglii.

Urodził się w Reedley Hallows. W 1564 lub 1565 rozpoczął naukę w Brasenose College w Oksfordzie, a następnie (razem ze swoim bratem Janem) w Kolegium Angielskim w Reims. Święcenia kapłańskie przyjął 21 grudnia 1581 r. w Soissons. Następnie sprawował przez 2 lata posługę kapłańską w Anglii. Został aresztowany, uwięziony w Tower, po czym wygnany z kraju. Wkrótce jednak powrócił do Anglii. Ponownie trafił do więzienia. Najpierw osadzono go w Newgate, następnie w 1587 r. w więzieniu Marshalsea, a w 1590 w zamku Wisbech. W czasie uwięzienia został tercjarzem dominikańskim. W dniu 10 marca 1600 uciekł z więzienia z kilkoma towarzyszami. Robert Nutter został schwytany i stracony w Lancashire 26 lipca 1600.

Beatyfikował go Jan Paweł II 22 listopada 1987 w grupie osiemdziesięciu pięciu błogosławionych męczenników.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Robert Nutter

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.