Przyjdź do mnie mały Jezusiczku tekst

Przyjdź do mnie mały Jezusiczku tekst

Artykuł: „Przyjdź do mnie mały Jezusiczku tekst” – głęboki sens prostoty

Kolęda „Przyjdź do mnie mały Jezusiczku” to przykład pieśni świątecznej, która mimo swojej prostoty, niesie głębokie przesłanie. Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że jest to jedynie urocza piosenka dla dzieci, pełna odniesień do zabawek i dziecięcych wyobrażeń. Jednakże, po głębszej refleksji odkrywamy w niej uniwersalny przekaz o otwarciu serca dla Boga, niezależnie od wieku.

Tekst tej kolędy skupia się na wyobrażeniu małego Jezusa, który przychodzi do naszej codzienności. Zabawki, które są opisane w pieśni, symbolizują nasze ludzkie życie i to, co znamy. Lalka, miś, piesek – to wszystko są rekwizyty naszej codzienności, które choć z pozoru błahe, stają się ważne w kontekście przyjęcia Boga w nasze życie.

Drugi ważny aspekt tej kolędy to prostota i skromność. Podobnie jak Jezus narodził się w skromnej stajni, otoczony prostotą betlejemskiej nocy, tak i my jesteśmy wzywani do przyjęcia Go w naszej codziennej skromności i prostocie. Pieśń zachęca, by przyjąć Jezusa w nasze serca, w nasze „pokoiczki”, a nawet w nasze „serduszka”.

W ostatniej zwrotce pojawia się najmocniejszy akcent tej kolędy: „A jeszcze lepiej mały Boże w serduszku twoim cię ułożę”. To potwierdzenie, że fizyczne symbole, jak lalki czy misie, są jedynie preludium do głębszego, duchowego przyjęcia Boga. Najlepszym miejscem dla małego Jezusa jest serce człowieka.

Kolęda „Przyjdź do mnie mały Jezusiczku” jest więc przypomnieniem, że święta Bożego Narodzenia to nie tylko czas tradycji i rodzinnego ciepła, ale przede wszystkim czas duchowego otwarcia się na Boga, który przychodzi do nas w najprostszy, najbardziej ludzki sposób. Pieśń ta uczy, że niezależnie od tego, jakie mamy miejsce w życiu, zawsze jest w nas miejsce dla małego Jezusa.

Kiedy słuchamy tej kolędy, możemy poczuć, jak serce zaczyna bić mocniej. Prosta melodia i tekst pełen niewinności przypominają nam o dziecięcej radości i wierze w cuda. W dzisiejszych czasach, kiedy wielu z nas zaplątanych jest w zawiłości życia codziennego, taka prosta przypowieść może stać się źródłem głębokiej duchowej odnowy.

Ciekawym jest również to, jak kolęda łączy w sobie świat dzieciństwa z duchowym przesłaniem. Dla dziecka, które słucha tej pieśni, Jezus staje się kimś bliskim, kimś, kto może mieszkać obok lalki czy misia. To przekształcenie Boga w postać zrozumiałą dla najmłodszych jest niezwykle ważne. Uczy ono, że Bóg jest wszędzie i w każdym z nas, niezależnie od wieku.

Z drugiej strony dla dorosłych, kolęda ta staje się wezwaniem do powrotu do swojego wewnętrznego dzieciństwa. Do czasów, kiedy wiara była prosta i nieoszukana, kiedy otwieraliśmy serce bez obaw i wątpliwości. „Przyjdź do mnie mały Jezusiczku” przypomina nam, że choć dorosliśmy, wciąż możemy przyjąć Boga z taką samą prostotą i radością, jak dzieci.

Podsumowując, „Przyjdź do mnie mały Jezusiczku” to nie tylko pieśń dla dzieci, ale przede wszystkim uniwersalna opowieść o miłości, wierze i otwarciu serca. Jest to przypomnienie, że w każdym z nas kryje się dziecko, które z niecierpliwością czeka na przyjście małego Jezusa. W tym świątecznym czasie, niech ta kolęda będzie dla nas inspiracją do otwierania drzwi naszych serc dla Boga, który zawsze chce w nich zamieszkać.

Tekst Kolędy: Przyjdź do mnie mały Jezusiczku

Ref: Przyjdź do mnie mały Jezusiczku,
Zamieszkaj w moim pokoiczzku,
w lalkowym łóżku cię położę,
przyjdż do mnie tylko mały Boże.

1. Lalka ci miejsca ustąpiła,
Teraz sie pięknie pokłoniła,
A miś pluszowy stanął z boku,
By nikt nie zrobił krzywdy Bogu.

Ref: Przyjdź do mnie…

2. Pieska uwiąże by nie szczekał
Pajac ukłonił się z daleka
A miś na straży stanie z boku,
By nikt nie zrobił krzywdy Bogu

3. A jeszcze lepiej mały Boże
w serduszku twoim cie ułożę
Będziesz cieplutkie miał mieszkanie,
Przyjdź tylko do mnie mały Panie

Chwyty Przyjdź do mnie mały Jezusiczku tekst

Chwyty: Przyjdź do mnie mały Jezusiczku

[Refren]
C G
Przyjdź do mnie mały Jezusiczku,
F C
Zamieszkaj w moim pokoiczzku,
G Em
w lalkowym łóżku cię położę,
F C G C
przyjdż do mnie tylko mały Boże.

1. F C
Lalka ci miejsca ustąpiła,
G Em
Teraz się pięknie pokłoniła,
F C
A miś pluszowy stanął z boku,
F C G C
By nikt nie zrobił krzywdy Bogu.

[Refren]
C G
Przyjdź do mnie…

2. F C
Pieska uwiąże by nie szczekał
G Em
Pajac ukłonił się z daleka
F C
A miś na straży stanie z boku,
F C G C
By nikt nie zrobił krzywdy Bogu

3. F C
A jeszcze lepiej mały Boże
G Em
w serduszku twoim cię ułożę
F C
Będziesz cieplutkie miał mieszkanie,
F C G C
Przyjdź tylko do mnie mały Panie

Wykonanie Przyjdź do mnie mały Jezusiczku tekst

Wykonanie: Przyjdź do mnie mały Jezusiczku tekst

Dziękuję, że jesteś z nami, jeśli podoba Ci się to co robimy, wesprzyj nas, zobacz również nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj. Zobacz również listę pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się bliżej Świętym i Błogosławionym.

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź