Posyłam Was tekst

Posyłam Was tekst

Posyłam Was tekst

Pieśń „Posyłam Was tekst” to jeden z najbardziej znanych utworów religijnych w Polsce. Jej autorstwo przypisuje się bratu Rogerowi Schutzowi, założycielowi wspólnoty z Taizé we Francji. Taizé to mała miejscowość położona w Burgundii, która stała się centrum ekumenicznego ruchu młodych ludzi poszukujących Boga.

„Posyłam Was” to utwór o bardzo prostym tekście, który jest niesamowicie poruszający i wzruszający. Piosenka jest modlitwą, w której autor prosi Boga, aby posłał nas do świata z misją przyniesienia miłości i pokoju. Tekst składa się z kilku powtarzających się fraz, które nabierają coraz większego znaczenia wraz z powtarzaniem się refrenu.

Muzyka, która towarzyszy tekstowi, jest równie prosta i skromna. Wspólnota z Taizé słynie z charakterystycznego stylu muzyki sakralnej, który w dużej mierze opiera się na powtarzających się frazach i prostych melodiach. Muzyka ta ma na celu wprowadzenie słuchaczy w stan medytacji i kontemplacji, a nie nastraszenie czy zachwyt.

Pieśń „Posyłam Was” zyskała ogromną popularność w Polsce w latach 90. XX wieku, kiedy to wspólnota z Taizé zaczęła odwiedzać nasz kraj. Wtedy to powstały pierwsze polskie tłumaczenia utworów z Taizé, w tym właśnie „Posyłam Was”. Dzięki temu utwór ten stał się nie tylko modlitwą, ale również pieśnią, którą śpiewa się w kościołach i na różnych spotkaniach religijnych.

Jednym z elementów, które wyróżniają Taizé, jest modlitwa w ciszy, która towarzyszy śpiewom. Wspólnota z Taizé stworzyła specjalne świątynie, gdzie można się modlić w ciszy w otoczeniu muzyki i pięknych pieśni. Taizé to nie tylko ruch religijny, ale również duchowy styl życia, który opiera się na modlitwie, kontemplacji i służbie innym.

Pieśń „Posyłam Was” jest wyjątkowym utworem, który wzbudza wiele emocji i skłania do refleksji nad naszą misją na tym świecie. To modlitwa, która zachęca nas do działania i przyniesienia miłości tam, gdzie jej najbardziej potrzeba. Wiele osób traktuje tę pieśń jako swoją osobistą modlitwę, która towarzyszy im w codziennym życiu.

Tekst Piosenki: Posyłam Was

1. Posyłam was na pracę bez nagrody,
Na ciężki, twardy i niewdzięczny trud,
Niezrozumienie, drwiny i obmowy.
Posyłam was przydawać do mych trzód.

Ref.: Tak jak Ojciec Mój posłał Mnie,
e d G C
Tak i Ja was ślę.

2. Posyłam was opatrzyć ciężkie rany,
Pomagać słabym, ich ciężary nieść,
Pocieszać smutnych, wspomnieć zapomnianych,
Posyłam was radosną głosić wieść.

3. Posyłam was na krańce tego świata,
Gdzie w samotności serce nieraz łka,
Opuścić każę ojca, matkę, brata,
Posyłam was na drogi Mojej szlak.

4. Posyłam was do serc z zawiści twardych,
Do oczu ślepych, zaciśniętych rąk,
Gdzie trzeba serc gorących i ofiarnych,
Posyłam was na całej ziemi krąg.

Chwyty Posyłam Was

Chwyty Piosenki: Posyłam Was

C a G
1. Posyłam was na pracę bez nagrody,
C
Na ciężki, twardy i niewdzięczny trud,
e C7 F e
Niezrozumienie, drwiny i obmowy.
d G C
Posyłam was przydawać do mych trzód.

C7 F C
Ref.: Tak jak Ojciec Mój posłał Mnie,
e d G C
Tak i Ja was ślę.

Wykonanie Posyłam Was

Wykonanie Piosenki: Posyłam Was

Dziękuję, że jesteś z nami, jeśli podoba Ci się to co robimy, wesprzyj nas, zobacz również nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj. Zobacz również listę pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się bliżej Świętym i Błogosławionym.

4.7/5 - (24 głosów)
ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź