Podaruj podaruj mi Panie tekst

Podaruj podaruj mi Panie tekst

Podaruj podaruj mi Panie tekst

Pieśń „Podaruj, podaruj mi Panie” to jeden z klasyków polskiej muzyki religijnej. Tekst został napisany przez o. Jana Pawła Szczepańskiego OP, a muzykę skomponował ks. Czesław Niemen. Pieśń ta powstała w 1972 roku i od tego czasu stała się nieodłącznym elementem kultury religijnej.

W tekście pieśni zawarta jest prośba do Pana Boga o dar miłości, którą można przekazywać innym ludziom. Wszyscy potrzebujemy miłości, która pozwoli nam przetrwać trudne chwile i cieszyć się życiem. Pieśń „Podaruj, podaruj mi Panie” jest modlitwą, która pomaga nam zwrócić się do Boga z prośbą o ten dar.

Pieśń „Podaruj, podaruj mi Panie” jest bardzo popularna wśród wiernych i często wykonywana na różnego rodzaju uroczystościach religijnych. To piękna modlitwa, która pomaga nam zbliżyć się do Boga i przypomina, że miłość jest najważniejsza w naszym życiu.

Tekst pieśni jest również bardzo uniwersalny, ponieważ nie ogranicza się tylko do sfery religijnej, ale odnosi się do wszystkich aspektów życia. Zachęca nas do dzielenia się miłością z innymi, a także do szukania miłości w relacjach z ludźmi.

Pieśń „Podaruj, podaruj mi Panie” to jedna z tych pieśni, która nie traci na wartości i aktualności. Jej przesłanie jest ważne w każdym czasie i przypomina nam, że miłość jest najcenniejszym darem, który możemy otrzymać i przekazać innym.

Tekst Pieśni: Podaruj podaruj mi Panie

1. Panie popatrz codziennie winie drugich,
Trzymam w ręku mój kamien by nim rzucić,
I nie rzucam, bo grzech mój przypomniałeś,
I uciekam choć lepiej było wrócić.

Ref.:
Więc dziś podaruj, podaruj mi Panie
Słowa które darowałeś Magdalenie
Podaruj, podaruj mi Panie
Tylko jedno, tylko twoje przebaczenie.

2. Ona jedna wzgardzona Magdalena,
W swojej prawdzie przed tobą panie stała
Ona jedna przez wszystkich potępiona,
Dar największy od ciebie otrzymała.

Ref.: Więc dziś podaruj…

Chwyty Podaruj podaruj mi Panie tekst

Chwyty: Podaruj podaruj mi Panie

Chwyty do tej pieśni są bardzo proste, dzięki czemu każdy, kto chce nauczyć się jej śpiewać, może to zrobić w krótkim czasie. Poniżej przedstawiamy ich zestawienie:

Intro: D A Hm G A

Strofa: D A Hm G Podaruj, podaruj mi, Panie D A Hm G Serce pełne miłości, D A Hm G Podaruj, podaruj mi, Panie D A Hm G A Duszę pełną radości.

Refren: D G A D Podaruj, podaruj mi, Panie, G A Hm G Bym darował miłość taką, D G A D Podaruj, podaruj mi, Panie, G A Hm G A D Bym darował miłość taką jak Twoją.

Wykonanie Podaruj podaruj mi Panie tekst

Wykonanie: Podaruj podaruj mi Panie

Dziękuję, że jesteś z nami, jeśli podoba Ci się to co robimy, wesprzyj nas, zobacz również nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj. Zobacz również listę pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się bliżej Świętym i Błogosławionym.

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź