Niezwykła Noc tekst

Niezwykła noc tekst

Niezwykła Noc tekst

Niezwykła Noc tekst i „Niebo niebieskie” – O Radości i Tęsknocie według Arki Noego

Arka Noego, znany polski zespół muzyczny, słynie ze swoich radosnych i pełnych nadziei piosenek, które często poruszają tematy duchowe i religijne. Dwie z ich piosenek, „Niezwykła Noc” i „Niebo niebieskie”, to doskonałe przykłady ich twórczości.

„Niezwykła Noc” – Radość Zmartwychwstania

Piosenka „Niezwykła Noc” Arki Noego to dynamiczny i radosny utwór, celebrujący noc Zmartwychwstania. Tekst mówi o oczekiwaniu na tę szczególną noc i radości płynącej z doświadczenia cudu Zmartwychwstania Chrystusa.

Treść i Znaczenie

Piosenka rozpoczyna się od słów „Nic nie widać kiedy gasną światła / Wszyscy czekamy to niezwykła Pascha”, co symbolizuje oczekiwanie na Zmartwychwstanie. Refren „Hip hip hura Alleluja” to wyraz radości i triumfu nad śmiercią.

W kolejnych zwrotkach pojawia się odniesienie do pokonania Faraona i zatopienia jego rydwanów, co jest metaforą zwycięstwa nad grzechem i śmiercią. Utwór kończy się potwierdzeniem obecności Boga i cudu Zmartwychwstania.

Muzyka i Styl

„Niezwykła Noc” charakteryzuje się energiczną i żywą melodią, która idealnie pasuje do radosnego przesłania piosenki. Rytmiczny i pełen entuzjazmu styl sprawia, że jest to utwór idealny do wspólnego śpiewania i tańca.

„Niebo niebieskie” – Tęsknota za Niebem

W „Niebo niebieskie”, Arka Noego porusza temat tęsknoty za niebem i Bożą obecnością. Jest to utwór, który w prosty i szczery sposób wyraża dziecięce pragnienie bliskości z Bogiem.

Treść i Znaczenie

Tekst piosenki rozpoczyna się od wyrażenia tęsknoty i pragnienia bycia blisko Boga: „Jestem mała, mam małe kłopoty / a tak jak duży mam swoje tęsknoty.” Dalej pojawia się pytanie o to, jak długo trzeba będzie jeszcze czekać na spotkanie z Bogiem.

Refren „Od tylu lat na Ciebie czeka cały świat” podkreśla uniwersalność tęsknoty za Bożą obecnością i miłością. Piosenka ta w piękny sposób oddaje dziecięce pragnienie zrozumienia i doświadczenia tego, co niebiańskie.

Muzyka i Styl

„Niebo niebieskie” to utwór spokojniejszy i bardziej refleksyjny niż „Niezwykła Noc”. Melodia jest łagodna i wpadająca w ucho, co sprawia, że piosenka ta jest łatwa do zapamiętania i śpiewania nawet przez najmłodszych.

Podsumowanie

Piosenki Arki Noego, „Niezwykła Noc” i „Niebo niebieskie”, to utwory pełne życia, radości i głębokiej tęsknoty. Są to piosenki, które w prosty i szczery sposób poruszają ważne tematy duchowe, będąc jednocześnie dostępne i zrozumiałe dla dzieci i dorosłych. Zapraszamy na stronę zespołu, aby odkryć więcej ich twórczości.

Tekst Piosenki: Niezwykła Noc
Arka Noego:

Nic nie widać kiedy gasną światła
Wszyscy czekamy to niezwykła Pascha
To jest noc Niezwykła noc
Tej nocy zobaczymy Zmartwychwstania moc!
Hip hip hura Alleluja
Hip hip hura Alleluja
Hip hip hura Alleluja
Hip hip hura Alleluja

Nic nie słychać kiedy milkną głosy
Wszyscy czekamy tej Niezwykłej nocy
To jest noc Niezwykła noc
Tej nocy zobaczymy Zmartwychwstania moc!
Hip hip hura Alleluja /4x/

Teraz Faraon w końcu pokonany i zatopione jego rydwany
To jest noc Niezwykła noc
Tej nocy zobaczymy Zmartwychwstania moc!
Hip hip hura Alleluja /4x/

Jest między nami nasz Ojciec Bóg
I Jezus Żywy – Zmartwychwstania cud
To jest noc Niezwykła noc
ZMARTWYCHWSTANIA moc!
Hip hip hura Alleluja /4x/

Zapraszam na stronę z piosenkami zespołu Arka Noego: Arka Noego

 

Chwyty: Niezwykła Noc

 

 

Wykonanie: Niezwykła Noc tekst

 

Dziękuję, że jesteś z nami, jeśli podoba Ci się to co robimy, wesprzyj nas, zobacz również nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj. Zobacz również listę pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się bliżej Świętym i Błogosławionym.

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź