Nicefor od Jezusa i Marii Díez Tejerina

Bł. Nemezja Valle

Nicefor od Jezusa i Marii Díez Tejerina

Nicefor od Jezusa i Marii Díez Tejerina, właśc. Wincenty Díez Tejerina, hiszp. Nicéforo de Jesús y María, Vicente Díez Tejerina (ur. 17 lutego 1893 w Herreruela w Palencii, zm. 22 lipca 1936 w Manzanares) – hiszpański pasjonista (CP), męczennik chrześcijański i błogosławiony Kościoła rzymskokatolickiego.

Po wstąpieniu do zgromadzenia pasjonistów udał się do Meksyku, stamtąd do Chicago, gdzie w 1916 roku otrzymał święcenia kapłańskie. Po powrocie do Meksyku udał się na Kubę. W 1935 roku obrano go przełożonym w hiszpańskiej prowincji Ciudad Real. Były to czasy propagandy antyreligijnej i antyklerykalnej, krótko przed wybuchem wojny domowej. W lipcu 1936 roku udał się do Daimiel, gdzie przebywało 30 młodych zakonników, głównie studentów filozofii. W nocy z 21 na 22 lipca tegoż roku naszedł ich oddział komunistów. Nicefor został zastrzelony z pięcioma klerykami.

Wszystkich dwudziestu sześciu męczenników beatyfikował papież Jan Paweł II 1 października 1989 roku.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Nicefor od Jezusa i Marii Díez Tejerina

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź