Modlitwa Wieczorna tekst

Modlitwa Wieczorna tekst

Modlitwa Wieczorna tekst

Rozpoczynamy znakiem krzyża
+ W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen

Zwracamy się do Boga Ojca
Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię Twoje; przyjdź królestwo Twoje; bądź wola Twoja, jako w niebie tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Amen.

Pozdrawiamy Maryję
Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą. Błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus. Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.

Uwielbiamy Trójcę Świętą
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu. Jak była na początku, teraz i zawsze, i na wieki wieków.

Zawierzamy cały dzień (wersja krótsza)
Ojcze Niebieski, dziękuję Ci z całego serca za każde dobro, które dziś otrzymałem, i przepraszam za wszystko, czym Ciebie zasmuciłem. Kończąc ten dzień, proszę o błogosławieństwo na nadchodzącą noc i potrzebne łaski, aby dobrze przeżyć to wszystko, co mnie jutro spotka.

lub

Zawierzamy cały dzień (wersja dłuższa)

Wszechmogący, wieczny Boże, dziękuję Ci z całego serca za wszystkie łaski i dobrodziejstwa dnia dzisiejszego; za wszystkie radości i smutki, za osiągnięcia i niepowodzenia. Przyjmij wszystko ku większej Twej chwale.
(można zrobić krótki rachunek sumienia z postanowieniem poprawy)
Boże, Ojcze najlepszy, żałuję i ubolewam z całego serca, że Ciebie – Najwyższe Dobro – zasmuciłem. Brzydzę się wszystkimi moimi grzechami i mocno postanawiam poprawić się z pomocą łaski Twojej, o którą proszę Cię pokornie. Boże, bądź miłościw mnie grzesznemu!

Za umierających i zmarłych
Panie Jezu wspomóż tych, którzy teraz w konaniu trwają i tej nocy umrzeć mają; a za tych, którzy już odeszli z tego świata: wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Zakończenie
Noc spokojną i śmierć szczęśliwą niech nam da Bóg wszechmogący: Ojciec, Syn i Duch Święty. Amen. (wypowiadając „Ojciec, Syn i Duch Święty” czynimy znak krzyża)

Wykonanie: Modlitwa Wieczorna tekst

Dziękuję, że jesteś z nami i pomagasz nam się rozwijać, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy Cię o wsparcie, zajrzyj również nasz kanał na Youtube, bądź bliżej i kliknij subskrybuj. Warto %również zobaczyć listę pieśni i modlitw, a %także zapoznaj się bliżej Świętym i Błogosławionym, których może jeszcze nie znasz.

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź