Maria Teresa Casini

Bł. Maria Teresa Casini

Maria Teresa Casini

Maria Teresa Casini (ur. 27 października 1864 we Frascati, zm. 3 kwietnia 1937 w Grottaferrata) – włoska zakonnica, założycielka zgromadzenia Sióstr Oblatek Najświętszego Serca Jezusa, błogosławiona Kościoła katolickiego.

Maria Teresa Casini była córką Thomasa Casini i Melani Rayner. W wieku 18 lat wstąpiła do klasztoru Buried Alive. Założyła zgromadzenie Sióstr Oblatek Najświętszego Serca Jezusa. W 1925 roku doznała udaru mózgu i zmarła 3 kwietnia 1937 roku.

7 lipca 1997 roku papież Jan Paweł II ogłosił ją czcigodną, a 22 stycznia 2015 roku został promulgowany dekret o cudzie za jej wstawiennictwem przez papieża Franciszka. Jej beatyfikacja odbyła się 31 października 2015. Tego dnia we Frascati kard. Angelo Amato dokonał beatyfikacji siostry Marii Casini.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Maria Teresa Casini

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź