Maria od Aniołów Ginard Martí

Bł. Maria od Aniołów Ginard Martí

Maria od Aniołów Ginard Martí

Maria od Aniołów Ginard Marti (ur. 3 kwietnia 1894 w Llucmajor, zm. 26 sierpnia 1936 w Madrycie) – hiszpańska męczennica, błogosławiona Kościoła katolickiego.

Urodziła się bardzo religijnej rodzinie. Gdy jej ojciec przeszedł na emeryturę, wówczas wraz z rodziną przeniosła się do Palma de Mallorca, a także opiekowała się licznym rodzeństwem. Wstąpiła do zgromadzenia Sióstr Zelatorek Kultu Eucharystycznego i otrzymała imię zakonne Maria od Aniołów.

Podczas trwania wojny domowej w Hiszpanii ukrywała się w mieszkaniu pewnej rodziny. Aresztowano ją w dniu 25 sierpnia 1936 roku – stanęła w obronie siostry właściciela mieszkania, gdy milicja oskarżyła ją o to, że także jest ukrywającą się zakonnicą. Wówczas odpowiedziała milicjantom, że tylko ona w tym domu jest zakonnicą. Została zastrzelona w dniu 26 sierpnia 1936 roku mając 42 lata.

Beatyfikował ją papież Benedykt XVI w dniu 29 października 2005 roku.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Maria od Aniołów Ginard Martí

4.4/5 - (20 głosów)
ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź