Maria Natalia od św. Ludwika Vanot

Bł. Maria Natalia od św. Ludwika Vanot

Maria Natalia od św. Ludwika Vanot

Maria Natalia od św. Ludwika Vanot, (fra.) Marie-Natalie-Joseph de Saint-Louis (ur. 12 czerwca 1728, zm. 17 października 1794 w Valenciennes) – błogosławiona Kościoła katolickiego, męczennica, ofiara prześladowań antykatolickich okresu francuskiej rewolucji.

Maria Natalia od św. Ludwika Vanot była siostrą zakonną z klasztoru urszulanek w Valenciennes. Śluby zakonne złożyła w 1749 roku. Aresztowana została z grupą sióstr prowadzących działalność wychowawczą i wyrokiem trybunału rewolucyjnego została skazana na śmierć, i zgilotynowana.

Przed egzekucją wybaczyła swoim katom przez ucałowanie rąk, a na szafot wzorem męczenników wczesnochrześcijańskich weszła odważnie i z pogodą.

Wspominana jest w dzienną rocznicę śmierci.

Proces informacyjny w diecezji Cabrai toczył się od 15 listopada 1900 do marca 1903 roku. Dekret o braku wcześniejszego publicznego kultu Sług Bożych
(non cultu) ogłoszony został 27 listopada 1907, a dekret o męczeństwie 6 lipca 1919 roku.

Beatyfikacji Marii Natalii od św. Ludwika Vanot dokonał 13 czerwca 1920 roku papież Benedykt XV w grupie Męczennic z Valenciennes.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Maria Natalia od św. Ludwika Vanot

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź