Maria Magdalena od Wcielenia

Bł. Maria Magdalena od Wcielenia

Maria Magdalena od Wcielenia

Maria Magdalena od Wcielenia, właśc. Katarzyna Sordini, wł. Caterina Sordini (ur. 16 kwietnia 1770 w Porto Santo Stefano w Toskanii, zm. 29 kwietnia 1824 w Rzymie) – włoska tercjarka franciszkańska (OFS), założycielka Zgromadzenia Adoratorek Najświętszego Sakramentu, błogosławiona Kościoła rzymskokatolickiego.

Była czwartym z dziewięciorga dzieci swoich rodziców. W lutym 1788 roku odwiedziła klasztor franciszkański św. Filipa i Jakuba w Ischia di Castro. Sześć miesięcy później, w wieku 19 lat, złożyła śluby zakonne i otrzymała imię zakonne Maria Magdalena od Wcielenia.

19 lutego 1789 roku miała wizję Jezusa Chrystusa siedzącego na tronie łaski w Najświętszym Sakramencie w otoczeniu dziewic. Następstwem było założenie zakonu Adoratorek Najświętszego Sakramentu.

Maria Magdalena od Wcielenia zmarła mając 54 lata w opinii świętości.

Została beatyfikowana przez papieża Benedykta XVI w dniu 3 maja 2008 roku.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Maria Magdalena od Wcielenia

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź