Maria Magdalena de’ Pazzi

Św. Maria Magdalena de’ Pazzi

Maria Magdalena de’ Pazzi

Maria Magdalena de Pazzi, wł. Maria Maddalena de Pazzi (ur. 2 kwietnia 1566 we Florencji, zm. 25 maja 1607 tamże) – włoska karmelitanka, święta Kościoła katolickiego.

Pochodziła z jednego z najbogatszych rodów patrycjuszowskich Florencji – Pazzich. Na chrzcie otrzymała imię Katarzyna. Już w wieku 14 lat wstąpiła do klasztoru. Zmuszona do powrotu na łono rodziny, która sprzeciwiała się jej powołaniu, powróciła jednak do klasztoru i została karmelitanką w wieku 16 lat, przyjmując imię Maria Magdalena. W życiu klasztornym miała doznawać doświadczeń mistycznych i stygmatów.

Liczne cuda, jakie miały się pojawiać dzięki modlitwom o jej wstawiennictwo spowodowały wszczęcie procesu beatyfikacyjnego już w 1610. Beatyfikowana w 1626, kanonizowana w 1669 przez Klemensa IX. Jej święto w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest 25 maja, w rocznicę jej śmierci.

Z Polską łączy ją fakt uznania jej za patronkę rodu Paców, którzy poświęcili jej kościół w ufundowanym przez Krzysztofa Zygmunta Paca klasztorze w Pożajściu.

 

Jesteśmy wdzięczni, że jesteś z nami, czy podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas, zobacz również nasz pracę na kanale Youtube i kliknij subskrybuj. Zapoznaj się również listę pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się bliżej wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Święci: Maria Magdalena de’ Pazzi

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź