Maria Luisa Prosperi

Bł. Maria Luisa Prosperi

Maria Luisa Prosperi

Maria Luiza Prosperi, imię świeckie Gertrude Prosperi (ur. 19 sierpnia 1799, zm. 12 września 1847) – włoska Błogosławiona Kościoła katolickiego, benedyktynka, mistyczka i stygmatyczka.

Urodziła się w ubogiej, ale religijnej rodzinie szlacheckiej. Na chrzcie otrzymała imię Gertrude. Dnia 4 maja 1820 roku wstąpiła do klasztoru Benedyktynek św. Łucji w Trevi. Przyjęła tam imiona Maria Luisa. Pełniła obowiązki pielęgniarki, zakrystianki i mistrzyni nowicjatu. Miała przeżycia mistyczne oraz stygmaty. W dniu 1 października 1837 roku została wybrana na przeoryszę klasztoru i pozostała na tym stanowisku aż do śmierci. Zmarła 12 września 1847 roku w opinii świętości. Została beatyfikowana 10 listopada 2012 roku przez Benedykta XVI.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Maria Luisa Prosperi

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź