Maria Katarzyna Kasper

Św. Maria Katarzyna Kasper

Maria Katarzyna Kasper

Maria Katarzyna Kasper (ur. 26 maja 1820 r. w Dernbach, zm. 2 lutego 1898 r. tamże) – niemiecka zakonnica, założycielka zgromadzenia Sióstr Ubogich Służebnic Ukrzyżowanego Jezusa i święta Kościoła katolickiego.

Katarzyna Kasper urodziła się
w wielodzietnej rodzinie. Po śmierci rodziców założyła instytut, nazwany zgromadzeniem Sióstr Ubogich Służebnic Ukrzyżowanego Jezusa, zaaprobowany przez biskupa w 1850 r. i przyjęła imię zakonne Maria. 27 stycznia 1898 r. doznała ataku serca; zmarła 2 lutego w tym samym roku. Została beatyfikowana przez papieża Pawła VI 16 kwietnia 1978 r.

6 marca 2018 papież Franciszek zatwierdził dekret o cudzie dokonanym za wstawiennictwem błogosławionej, co otwiera drogę do jej ogłoszenia świętą, zaś 19 maja 2018 podczas konsystorza wyznaczył datę jej kanonizacji.

14 października 2018 została ogłoszona świętą.

 

Jesteśmy wdzięczni, że jesteś z nami, czy podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas, zobacz również nasz pracę na kanale Youtube i kliknij subskrybuj. Zapoznaj się również listę pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się bliżej wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Święci: Maria Katarzyna Kasper

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.