Maria Gabriella Sagheddu

Bł. Maria Gabriella Sagheddu

Maria Gabriella Sagheddu

Maria Gabriella Sagheddu, w zakonie Maria Gabriela od Jedności (ur. 17 marca 1914 w Dorgali, zm. 23 kwietnia 1939) – trapistka, błogosławiona Kościoła rzymskokatolickiego.

Urodziła się na Sardynii we Włoszech. Mając dwadzieścia lat wstąpiła do klasztoru mniszek trapistek w Grottaferrata. Przeżyła w nim trzy i pół roku. Zachorowała na gruźlicę. Zmarła w swoim klasztorze wieczorem w Niedzielę Dobrego Pasterza 23 kwietnia 1939.

W roku 1957 przeprowadzono rozpoznanie relikwii; jej ciało nie uległo rozkładowi, spoczywa w kaplicy w klasztorze w Vitorchiano we Włoszech, gdzie przeniosły się siostry z jej wspólnoty po opuszczeniu klauzury w Grottaferrata.

Gabriella Sagheddu została beatyfikowana przez papieża Jana Pawła II 25 stycznia 1983 w bazylice św. Pawła za Murami w Rzymie.

Jej wspomnienie liturgiczne obchodzone jest 22 lub 23 kwietnia[a].

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Maria Gabriella Sagheddu

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.