Maria Augustyna od Najśw. Serca Jezusa Déjardins

Bł. Maria Augustyna od Najśw. Serca Jezusa Déjardins

Maria Augustyna od Najśw. Serca Jezusa Déjardins

Maria Augustyna od Najśw. Serca Jezusa Déjardins, (fr. Marie-Augustine du Sacré-Cœur de Jésus (świeckie Marie-Madeleine) (ur. 11 czerwca 1760, zm. 17 października 1794 w Valenciennes) – błogosławiona Kościoła katolickiego, męczennica, ofiara prześladowań antykatolickich okresu francuskiej rewolucji.

Maria Augustyna od Najśw. Serca Jezusa Déjardins była siostrą zakonną z klasztoru urszulanek w Valenciennes. Śluby zakonne złożyła w 1781 roku. Aresztowana została z grupą sióstr prowadzących działalność wychowawczą i wyrokiem trybunału rewolucyjnego została skazana na śmierć i zgilotynowana.

Przed egzekucją wybaczyła swoim katom przez ucałowanie rąk, a na szafot wzorem męczenników wczesnochrześcijańskich weszła odważnie i z pogodą.

Wspominana jest w dzienną rocznicę śmierci.

Proces informacyjny w diecezji Cabrai toczył się od 15 listopada 1900 do marca 1903 roku. Dekret o braku wcześniejszego publicznego kultu Służebnicy Bożej
(non cultu) ogłoszony został 27 listopada 1907, a dekret o męczeństwie 6 lipca 1919.

Beatyfikacji Marii Augustyny od Najśw. Serca Jezusa Déjardins dokonał 13 czerwca 1920 roku papież Benedykt XV w grupie Męczennic z Valenciennes.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Maria Augustyna od Najśw. Serca Jezusa Déjardins

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź