Maria-Alfonsyna Danil Ghattas

Św. Maria-Alfonsyna Danil Ghattas

Maria-Alfonsyna Danil Ghattas

Maria-Alfonsyna Danil Ghattas (ur. 4 października 1843 w Jerozolimie, zm. 25 marca 1927 w En Kerem) – zakonnica, święta Kościoła katolickiego, Palestynka.

W 1857 roku mając 14 lat wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr św. Józefa od Objawienia. W dniu 30 czerwca 1860 otrzymała habit, a także przyjęła imię zakonne Alfonsyna. W 1862 roku złożyła śluby zakonne, potem pracowała jako katechetka. W dniu 24 lipca 1880 roku założyła Zgromadzenia Sióstr od Najświętszego Różańca z Jerozolimy. Zmarła mając 83 lata w opinii świętości.

Została beatyfikowana przez papieża Benedykta XVI w dniu 22 listopada 2009 roku. Msza beatyfikacyjna odbyła się w bazylice Zwiastowania w Nazarecie i była celebrowana przez kardynała Angelo Amato, prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

17 maja 2015 r. papież Franciszek kanonizował bł. Marię-Alfonsynę Danil Ghattas oraz trzy inne zakonnice (Emilię de Villeneuve, Marię Baouardy i Marię Krystynę od Niepokalanego Poczęcia).

 

Jesteśmy wdzięczni, że jesteś z nami, czy podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas, zobacz również nasz pracę na kanale Youtube i kliknij subskrybuj. Zapoznaj się również listę pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się bliżej wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Święci: Maria-Alfonsyna Danil Ghattas

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź