Małgorzata Oh

Bł. Małgorzata Oh

Małgorzata Oh

Małgorzata Oh (ur. ok. 1800, zm. 28 września 1868 w Juksan) – koreańska, męczennica i błogosławiona Kościoła katolickiego.

Małgorzata Oh urodziła się w ok. 1800 roku. Była żoną Franciszka Paka z którym miała czterech synów. Po wybuchu prześladowań przeniosła się wraz z mężem i synami do Jincheon i w tajemnicy praktykowała swoją religię wraz z mężem. W czasie prześladowań antykatolickich jej mąż z rodziną dowiedział o przybyciu policji, wówczas wszyscy ukryli się w górach, gdzie Małgorzata Oh została zatrzymana przez policję z niemowlęciem, które niosła na plecach. Wtedy Franciszek Pak zszedł z góry i zostali razem aresztowani. W więzieniu jej i mężowi wymierzano różne rodzaje kar, lecz Małgorzata Oh z mężem trwale bronili swej wiary. W końcu poniosła z nim śmierć męczeńską 28 września 1868 roku.

Beatyfikował ją papież Franciszek 16 sierpnia 2014 roku w grupie 124 męczenników koreańskich.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Małgorzata Oh

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź