Ludwik Brisson

Bł. Ludwik Brisson

Ludwik Brisson

Ludwik Brisson (ur. 23 czerwca 1817 w Plancy-l’Abbaye, zm. 2 lutego 1908 tamże) – francuski Błogosławiony Kościoła katolickiego, założyciel Oblatek i Oblatów św. Franciszka Salezego.

Ludwik Brisson urodził się w bardzo religijnej rodzinie. Miał głębokie nabożeństwo do Eucharystii i sakramentów. W 1831 roku wstąpił do niższego seminarium duchownego w Troyes, następnie do wyższego i 19 grudnia 1840 przyjął tam święcenia kapłańskie. Wkrótce został kapelanem i spowiednikiem sióstr wizytek w tym mieście. Następnie założył żeńskie Zgromadzenie Sióstr Oblatek św. Franciszka Salezego. Założył również w 1874 roku męskie Zgromadzenie Oblatów św. Franciszka Salezego. W 1903 roku z powodu prześladowań Kościoła we Francji musiał wyjechać z Troyes do swego rodzinnego miasta Plancy-l’Abbaye. W Plancy-l’Abbaye również pomagał młodzieży.

Zmarł 2 lutego 1908 roku, w dniu Ofiarowania Pana Jezusa w świątyni.

Został beatyfikowany 22 września 2012 roku przez Benedykta XVI.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Ludwik Brisson

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź