Laurencjusz (zakonnik)

Bł. Laurencjusz (zakonnik)

Laurencjusz (zakonnik)

Laurencjusz, fr.
Laurent (ur. ?, zm. 2 września 1792 w Saint-Germain-des-Prés) – francuski błogosławiony Kościoła katolickiego, zakonnik, prezbiter.

O ojcu Laurencjuszu zachowało się niewiele informacji. Wiadomo, że po święceniach był kapłanem diecezji paryskiej i pracował w zakładzie dla głuchoniemych (współcześnie LInstitut National de Jeunes Sourds de Paris), gdzie pomagał księdzu Sicard. Gdy w rewolucyjnej Francji nasiliło się prześladowanie katolików, w 1792 roku został aresztowany na terenie parafii św. Pawła w Paryżu, gdzie mieszkał, i uwięziony w opactwie Saint-Germain-des-Prés. Zginął z rąk tłumu, który wcześniej wymordował przewożonych z merostwa do opactwa więźniów, w czasie masakr wrześniowych.

Wspominany jest w dzienną rocznicę śmierci.

Laurencjusz został beatyfikowany 17 października 1926 wraz z 190 innymi męczennikami francuskimi przez papieża Piusa XI.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Laurencjusz (zakonnik)

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź