Klaudiusz Fontaine

Bł. Klaudiusz Fontaine

Klaudiusz Fontaine

Klaudiusz Fontaine, fr. Claude Fontaine (ur. 1749 w Paryżu, zm. 2 września 1792 w Saint-Germain-des-Prés) – francuski duchowny, błogosławiony Kościoła katolickiego.

Po święceniach kapłańskich działalność duszpasterską prowadził jako wikariusz w kościele Saint-Jacques de la Boucherie. Gdy w rewolucyjnej Francji nasiliło się prześladowanie katolików, w sierpniu 1792 został uwięziony w opactwie Saint-Germain-des-Prés, gdzie trafił aresztowany wraz z dwoma kapłanami, którym udzielił schronienia. Zginął z rąk tłumu, który wcześniej wymordował przewożonych z merostwa do opactwa więźniów, w czasie masakr wrześniowych.

Wspominany jest w dzienną rocznicę śmierci.

Klaudiusz Fontaine został beatyfikowany 17 października 1926 wraz z 190 innymi męczennikami francuskimi przez papieża Piusa XI.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Klaudiusz Fontaine

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź