Klotylda Micheli

Bł. Klotylda Micheli

Klotylda Micheli

Klotylda Micheli, również Maria Serafina od Najświętszego Serca, właśc. wł. Clotilde Micheli (ur. 11 września 1849 w Imér w Trydencie, zm. 24 marca 1911 w Faicchio) – założycielka Instytutu Sióstr od Aniołów, błogosławiona Kościoła rzymskokatolickiego.

Klotylda Micheli urodziła się 11 września 1849 r. w Imér na północy Włoch. Pochodziła z ubogiej, pobożnej rodziny.

W wieku 18 lat miała wizję Matki Boskiej, która poprosiła ją o założenie nowego zgromadzenia zakonnego. Jego celem miało być głoszenie chwały Przenajświętszej Trójcy. Dopiero po latach mogła tego dokonać, na co wpływ miały wydarzenia w życiu prywatnym oraz sytuacja polityczna w kraju.

Klotylda wyjechała do Padwy, gdzie otrzymała posadę pomocy domowej u kanonika miejscowej katedry. Po jego śmierci wyjechała do Niemiec. Tam pracowała jako pielęgniarka w szpitalu.

Po śmierci rodziców powróciła do rodzinnego miasta. Następnie udała się w podróż po Włoszech w celu spełnienia życzenia Matki Boskiej m.in. pracowała jako siostra miłosierdzia w przytułku dla dzieci w Sgurgole.

28 czerwca 1891 r. Klotylda Maria założyła Instytut Sióstr od Aniołów (wł. Istituto delle Suore degli Angeli). Służyła ubogim i chorym, aż do swojej śmierci 24 marca 1911 r..

Została beatyfikowana 28 maja 2011 roku przez papieża Benedykta XVI.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Klotylda Micheli

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.