Klaudyna Thévenet

Św. Klaudyna Thévenet

Klaudyna Thévenet

Klaudyna Thévenet, właśc. fr. Claudine Thevenet, również Maria od św. Ignacego (ur. 30 marca 1774 w Lyonie, zm. 3 lutego 1837) – francuska zakonnica, współzałożycielka Zgromadzenia Najświętszych Serc Jezusa i Maryi (Congrégation des Religieuses de Jésus Marie), święta Kościoła katolickiego.

Urodziła się wielodzietnej rodzinie. Jej dwaj bracia zostali rozstrzelani w czasie rewolucji w styczniu 1794 roku.

Klaudyna, pod wpływem o. André Coindre (1787-1826), założyciela Instytutu Braci Najśw. Serc Jezusa i Maryi, założyła ze współtowarzyszkami Zgromadzenie Najświętszych Serc Jezusa i Maryi w Pierres-Plantées w La Croix-Rousse (dzis. dzielnica Lyonu), zostając jego przełożoną generalną i przyjmując imię: Maria od św. Ignacego. Zgromadzenie zostało zatwierdzone przez papieża Piusa IX 31 grudnia 1847 roku.

Zmarła 3 lutego 1837 roku mając 62 lata w opinii świętości.

6 lutego 1978 papież Paweł VI ogłosił dekret o heroiczności jej cnót. Została beatyfikowana w dniu 4 października 1981 roku, a kanonizowana w dniu 21 marca 1993 roku. Obu aktów dokonał Jan Paweł II.

 

Jesteśmy wdzięczni, że jesteś z nami, czy podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas, zobacz również nasz pracę na kanale Youtube i kliknij subskrybuj. Zapoznaj się również listę pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się bliżej wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Święci: Klaudyna Thévenet

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.