Kandyda od Najśw. Marii Panny Anielskiej Cayuso González

Bł. Kandyda od Najśw. Marii Panny Anielskiej Cayuso González

Kandyda od Najśw. Marii Panny Anielskiej Cayuso González

Kandyda od Najświętszej Marii Panny Anielskiej Cayuso González, Candida Cayuso Gonzalez de Nustra Senora de los Angeles (ur. 5 stycznia 1901; zm. 24 listopada 1936) – hiszpańska błogosławiona Kościoła katolickiego, zakonnica ze Zgromadzenia Karmelitanek Miłosierdzia.

Uczęszczała do Kolegium karmelitów, a w dniu 15 lutego 1921 roku rozpoczęła nowicjat. We wrześniu 1923 roku złożyła śluby zakonne i została skierowana do Domu Miłosierdzia. Jest jedną z ofiar antykatolickich prześladowań religijnych okresu wojny domowej w Hiszpanii.

Kandydę od Najśw. Marii Panny Anielskiej Cayuso González beatyfikował Jan Paweł II w dniu 11 marca 2001 roku jako męczennicę zamordowaną z nienawiści do wiary (łac. odium fidei) w grupie 232 towarzyszy Józefa Aparicio Sanza.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Kandyda od Najśw. Marii Panny Anielskiej Cayuso González

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź