Julia Kim

Św. Julia Kim

Julia Kim

Julia Kim, kor. 김 율리에타 (ur. 1784 w Korei, zm. 26 września 1839 w Seulu) – męczennica chrześcijańska, święta Kościoła katolickiego.

Julia Kim urodziła się na wsi, później jej rodzina przeniosła się do Seulu. Jej rodzice chcieli wydać ją za mąż, ale ona pragnęła pozostać dziewicą i odmówiła. Ażeby podkreślić swoje postanowienie obcięła włosy (co oznaczało kobietę zamężną).

Podczas prześladowań katolików w 1801 roku jej rodzina z powrotem przeniosła się do domu na wsi. Ona sama jednak uciekła i została służącą na królewskim dworze. Ponieważ trudno tam było jej praktykować wiarę, przeniosła się do katolickiego domu. Tkactwem zarobiła pewną ilość pieniędzy za który kupiła mały dom.

Została aresztowana i była torturowana w celu skłonienia jej do wyrzeczenia wiary. Ścięto ją w Seulu w miejscu straceń za Małą Zachodnią Bramą razem z 8 innymi katolikami:
(Magdaleną Hŏ Kye-im, Sebastianem Nam I-gwan, Agatą Chŏn Kyŏng-hyŏb, Karolem Cho Shin-chŏl, Ignacym Kim Che-jun, Magdaleną Pak Pong-son, Perpetuą Hong Kŭm-ju i Kolumbą Kim Hyo-im).

Jej wspomnienie liturgiczne obchodzone jest tradycyjnie w dzienną pamiątkę śmierci i 20 września w grupie 103 męczenników koreańskich.

Beatyfikowana została 5 lipca 1925 przez Piusa XI, kanonizowana w dniu 6 maja 1984 przez Jana Pawła II w grupie męczenników.

 

Jesteśmy wdzięczni, że jesteś z nami, czy podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas, zobacz również nasz pracę na kanale Youtube i kliknij subskrybuj. Zapoznaj się również listę pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się bliżej wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Święci: Julia Kim

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź