Józef Antoni Gómez

Bł. Józef Antoni Gómez

Józef Antoni Gómez

José Antón Gómez (ur. 26 sierpnia 1878 w Hacinas, zm. 25 września 1936) – hiszpański benedyktyn, męczennik i błogosławiony Kościoła katolickiego.

Po wstąpieniu do opactwa benedyktyńskiego św. Dominika z Silos, 21 listopada 1896 złożył śluby zakonne, a 6 lat później został wyświęcony na kapłana. Nauczał przedmiotów humanistycznych, a także był wychowawcą dzieci w szkole przyklasztornej. Po wybuchu wojny domowej w Hiszpanii został aresztowany przez lewicowych milicjantów, a następnie rozstrzelany

Beatyfikował go kardynał Angelo Amato w imieniu papieża Franciszka 29 października 2016. Razem z nim zostali beatyfikowani trzej inni męczennicy z zakonu benedyktynów: Antolin Pablos Villanueva, Jan Rafał Marian Alcocer Martínez i Ludwik Vidaurrázaga Gonzáles.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Józef Antoni Gómez

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.