Antolin Pablos Villanueva

Antolin Pablos Villanueva

Antolin Pablos Villanueva

Antolin (Antolín) Pablos Villanueva (ur. 2 września 1871 w Villa de Lerma, zm. 8 listopada 1936) – hiszpański benedyktyn, męczennik i błogosławiony Kościoła katolickiego.

W 1890 roku w klasztorze w Silosie został wyświęcony na kapłana, a 19 września 1896 roku otrzymał święcenia kapłańskie. Studiował dyplomację i historię w Paryżu. W 1902 roku decyzją władz zakonnych został wysłany w Meksyku. W wyniku prześladowań religijnych ukrywał się na
Isla de Pinos na Kubie. Powrócił do Hiszpanii w 1919 roku. Po rozpoczęciu wojny domowej został aresztowany i rozstrzelany 8 listopada 1936 roku.

Beatyfikował go kardynał Angelo Amato w imieniu papieża Franciszka 29 października 2016. Razem z nim zostali beatyfikowani trzej inni męczennicy z zakonu benedyktynów: Józef Antoni Gómez, Jan Rafał Marian Alcocer Martínez i Ludwik Vidaurrázaga Gonzáles.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Antolin Pablos Villanueva

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź