Jan Franciszek Regis

Św. Jan Franciszek Regis

Jan Franciszek Regis

Jan Franciszek Regis, (fr.)
Jean-François Régis (ur. 31 stycznia 1597 w Fontcouverte; zm. 31 grudnia 1640 w Lalouvesc) – francuski święty Kościoła katolickiego.

Jan Franciszek Regis urodził się 31 stycznia 1597 roku w szlacheckiej rodzinie w Fontcouverte na południu Francji. Wstąpił do zakonu jezuitów i został wyświęcony na kapłana w 1630 roku. Opiekował się z chorymi w czasie epidemii dżumy. W 1633 roku udał się do diecezji Viviers na zaproszenie miejscowego biskupa. Pracował jako misjonarz na pograniczu Owernii i Langwedocji. Zmarł 31 grudnia 1640 roku na zapalenie płuc w Lalouvesc.

Został beatyfikowany przez papieża Klemensa XI w dniu 18 maja 1719 roku, a kanonizowany przez papieża Klemensa XII w dniu 5 kwietnia 1737 roku. Wspomnienie liturgiczne obchodzone jest w dies natalis.

 

Jesteśmy wdzięczni, że jesteś z nami, czy podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas, zobacz również nasz pracę na kanale Youtube i kliknij subskrybuj. Zapoznaj się również listę pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się bliżej wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Święci: Jan Franciszek Regis

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.