Franciszka Cualladó Baixauli

Bł. Franciszka Cualladó Baixauli

Franciszka Cualladó Baixauli

Franciszka Cualladó Baixauli, Francisca Cualladó Baixauli (ur. 3 grudnia 1890 w Walencji, zm. 19 września 1936 w Benifayó) – hiszpańska błogosławiona Kościoła katolickiego.

Urodziła się 3 grudnia 1890 roku i dwa dni później została ochrzczona w kościele parafialnym. W dniu 11 maja 1909 roku przystąpiła do pierwszej Komunii świętej. Pracowała jako szwaczka, potem została członkiem Akcji Katolickiej i uczyła dzieci katechizmu. Była działaczką społeczną i aktywistką religijną. Założyła związek zawodowy. Aresztowana w 1936 roku padła ofiarą antykatolickich prześladowań religijnych okresu wojny domowej w Hiszpanii.

Franciszkę Cualladó Baixauli beatyfikował Jan Paweł II w dniu 11 marca 2001 roku jako męczennicę zamordowaną z nienawiści do wiary (łac. odium fidei) w grupie 232 towarzyszy Józefa Aparicio Sanza.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Franciszka Cualladó Baixauli

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.