Franciszek Maria Greco

Bł. Franciszek Maria Greco

Franciszek Maria Greco

Franciszek Maria Greco, właśc. Francesco Maria Greco (ur. 25 lipca 1857 w Acri, zm. 13 stycznia 1931 tamże) – włoski duchowny katolicki, błogosławiony Kościoła katolickiego.

Francesco Maria Greco był drugim z pięciorga dzieci swoich rodziców. Początkowo jego ojciec miał nadzieję, że on przejmie po nim aptekę. Jednak Franciszek zdecydował i wstąpił do seminarium, a potem otrzymał święcenia kapłańskie. W 1881 skończył studia teologiczne w Neapolu, a w 1887 został mianowany proboszczem parafii św. Mikołaja. W 1889 założył Zgromadzenie Małych Pracowników Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zmarł 13 stycznia 1931 roku w opinii świętości.

8 listopada 2002 roku rozpoczął się jego proces beatyfikacyjny. 21 stycznia 2016 papież Franciszek podpisał dekret o cudzie dokonanym za wstawiennictwem Francesco Marii Greco. Jego beatyfikacja odbyła się 21 maja 2016, a uroczystościom w imieniu papieża Franciszka przewodniczył kardynał Angelo Amato.

Jego wspomnienie liturgiczne obchodzone jest 13 stycznia (dies natalis).

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Franciszek Maria Greco

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź