Franciszek Antoni Fasani

Św. Franciszek Antoni Fasani

Franciszek Antoni Fasani

Franciszek Antoni Fasani, właśc. wł. Giovannelli Fasani (ur. 6 sierpnia 1681 w Lucerze, zm. 29 listopada 1742) – franciszkanin konwentualny (OFMConv.), święty Kościoła katolickiego.

Urodził się 6 sierpnia 1681 roku, a jego rodzicami byli Giuseppe Fasani i Isabella Della Monaca. Na chrzcie otrzymał kilka imion: Donat, Antoni, Jan i Mikołaj (używał imienia Giovannelli). Gdy wstąpił do zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych przybrał imiona Franciszek Antoni. W 1705 roku otrzymał święcenia kapłańskie. 20 marca 1731 roku w Foggii doszło do trzęsienia ziemi, po którym XIV-wieczny kościół został poważnie zniszczony. Wtedy Fasani zebrał pieniądze na odbudowę kościoła. Był profesorem o szlachetnym i dobrym sercu. Zmarł 29 listopada 1742 roku, mając 61 lat, w opinii świętości.

Został beatyfikowany przez papieża Piusa XII w dniu 15 kwietnia 1951 roku, a kanonizowany przez Jana Pawła II w dniu 13 kwietnia 1986 roku.

 

Jesteśmy wdzięczni, że jesteś z nami, czy podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas, zobacz również nasz pracę na kanale Youtube i kliknij subskrybuj. Zapoznaj się również listę pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się bliżej wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Święci: Franciszek Antoni Fasani

4.6/5 - (14 głosów)
ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź