Francesco Spinelli

Św. Franciszek Spinelli

Francesco Spinelli

Franciszek Spinelli, właśc. wł. Francesco Spinelli (ur. 14 kwietnia 1853 w Mediolanie, zm. 6 lutego 1913 w Rivolta dAdda) – włoski ksiądz, apostoł duchowości eucharystycznej, święty Kościoła katolickiego.

Wstąpił do seminarium duchownego w Bergamo. W 1875 roku mając 22 lata przyjął święcenia kapłańskie. Razem z Gertrudą Comensoli założył Instytut Sióstr Adoratorek Najświętszego Sakramentu (wł. Istituto Suore Adoratrici del SS. Sacramento). Zmarł w opinii świętości.

21 czerwca 1992
ksiądz Franciszek Spinelli został beatyfikowany przez papieża Jana Pawła II i ogłoszonym patronem ubogich i opuszczonych.

6 marca 2018 papież Franciszek zatwierdził dekret o cudzie za wstawiennictwem błogosławionego ks. Franciszka Spinelliego, zaś 19 maja 2018 podczas konsystorza wyznaczył datę jego kanonizacji.

14 października 2018 został ogłoszony świętym.

 

Jesteśmy wdzięczni, że jesteś z nami, czy podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas, zobacz również nasz pracę na kanale Youtube i kliknij subskrybuj. Zapoznaj się również listę pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się bliżej wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Święci: Francesco Spinelli

4.6/5 - (17 głosów)
ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź